/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek: Karatecy przetestowali deskę

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2007-10-16


Boisko wykonane z deski barlineckiej dąb stało się główną areną walk w ramach finałów Pucharu Świata w karate, jakie odbyły się 6 października na warszawskim Torwarze. Barlinek był jednym ze współorganizatorów tej prestiżowej imprezy.

Puchar Świata w karate<br>fot. A. PoczesnyPuchar Świata w karate<br>fot. A. Poczesny

Deska barlinecka polecana do domów i mieszkań sprawdza się także w wymagających dziedzinach sportu. Odporność konstrukcji i siła złączy podłogi zostały przetestowane podczas Pucharu Świata zawodników w karate tradycyjnym. Finałowe walki rozgrywały się na 150 metrowej arenie z deski barlineckiej dąb, jaka została ułożona na podwyższonej scenie w hali Torwaru. Pełne bezpieczeństwo zawodników zapewnił specjalny sposób montażu barlineckiej podłogi sportowej, gwarantujący pożądaną sprężystość całej konstrukcji.

Puchar Świata w Karate Tradycyjnym to największe wydarzenie tej sztuki walki na świecie i jedno z największych tegorocznych wydarzeń sportowych w Polsce. Czwarta edycja zawodów okazała się bardzo pomyślna dla Polaków. Pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła Ilona Sakowicz, a wśród mężczyzn, zdobywając drugie miejsce, bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Neugebauer.

Zmagania zawodników oglądało kilka tysięcy kibiców. Ranga zawodów sprawiła, iż było to także wydarzenie dyplomatyczne. Przybyli na nie m.in. ambasadorzy Japonii i Chin, a także liczni oficjele reprezentujący europejską i międzynarodową federację karate. Prezydent tej ostatniej – Hidetaka Nishiyama nie szczędził pochwał organizatorom. Najwyższą jakość i sprawność przeprowadzenia zawodów w Polsce postawił jako wzór do naśladowania przez inne federacje na świecie.

Wykorzystanie deski barlineckiej o elastycznej konstrukcji montażu doskonale sprawdziło się podczas wymagających zawodów sztuk walk. Oferowana przez Barlinek S.A. jedna z najdłuższych na rynku gwarancji producenta na kupowaną podłogę (zależnie od linii jest to 20 lub 30 lat) zobowiązuje. Krajowy lider chętnie też poddaje swoje produkty nietypowym testom. W tym roku na desce barlineckiej grano już m.in. w kosza na wózkach inwalidzkich na imprezie „Zwyciężać Mimo Wszystko” fundacji Anny Dymnej, natomiast w 2006 roku tańczyli na niej uczestnicy objazdowego show „Tańca z Gwiazdami”.

Barlinek: Karatecy przetestowali deskę (Zdjęcia: 2)

Puchar Świata w karate<br>fot. A. PoczesnyPuchar Świata w karate<br>fot. A. Poczesny

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz