DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

SCM Group Polska na targach Drema-Silesia

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: SCM Group Polska
Data: 2007-10-09


W dniach 27-30 września SCM Group Polska wzięła udział w targach Drema-Silesia w Katowicach. Na okazałym stoisku zwiedzający mogli zobaczyć podczas pracy kilka nowości SCM, dotychczas nie prezentowanych w kraju...

<font color=gray>Nowe centrum wiertarskie <br>Cyflex</font><font color=gray>Nowe centrum wiertarskie <br>Cyflex</font>

Było to między innymi centrum wiertarskie Cyflex F 900, które okazało się hitem na tegorocznej Lignie w Hanowerze – SCM Group zakontraktowało ponad trzydzieści maszyn. Jego zaletą jest absolutna uniwersalność wiercenia i wykonywania wpustów. Dzięki pochylonemu stołowi i przesuwania po nim elementu zaciskanego chwytakiem w osi X, operator może dokonywać obróbki elementów o różnych wymiarach bez zmiany ustawień stołu – ssawek, gumy, szablonu czy belek. Wystarczy wybrać odpowiedni program i można obrabiać czoło szuflady zaraz po boku szafy.

Kolejną nową maszyną było centrum frezarskie do nestingu Pratix P 15, prezentowane w Katowicach dzięki uprzejmości klienta SCM Group Polska, który zakupił tę pierwszą w Polsce maszynę. Centrum jest przeznaczone do średnich zakładów, można na nim dokonać optymalizacji frezowania frontów lub elementów stelaży tapicerskich – te właśnie rodzaje obróbki można było obejrzeć na targach. Ponadto zwiedzający mogli obejrzeć podczas pracy formatyzerkę do rozkroju płyt Sigma Impact K, centrum wiertarsko-frezarskie Tech Z 25, szlifierkę szerokotasmową Sandya 3-S, okleiniarki wąskich płaszczyzn Olimpic K 203 T-E i Olimpic K 1000 T-ERL, poza tym zaprezentowano pilarkę formatową SI 300 NOVA, wyrówniarkę F 410 NOVA, grubościówkę S 520 NOVA, wielopiłę M3, strugarkę czterostronną Sintex NTE i wiertarkę wielowrzecionową Startech 23.

Ponieważ targi Drema-Silesia odbywały się po raz pierwszy w takim wymiarze i w terminie wrześniowym, SCM z lekkim niepokojem przygotowywało się do wzięcia w nich udziału. Targi odwiedziło jednak sporo firm z terenu Dolnego i Górnego Śląska, rozmawialiśmy również ze stolarzami z Małopolski i południowej Wielkopolski. Widać więc jasno, że firmy, które do Poznania na coroczną Dremę w Poznaniu nie stawiają się z powodu odległości do pokonania, biorą udział w targach im bliższych. Podczas rozmów wiele firm wypowiadało się w takim właśnie tonie. Mogli oni zwiedzić targi w jeden dzień, nie musieli poświęcać kilku godzin na dojazd, ani płacić za nocleg. Targi odbywały się nawet w niedzielę – i właśnie tego dnia na stoisku pojawiło się najwięcej zainteresowanych.

Dlatego też, pomimo wielu dyskusji o celowości organizowania kolejnych targów, SCM może dokonać pozytywnego podsumowania Drema-Silesia 2007. Nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów i zawarliśmy kilka umów na maszyny targowe. Jak na pierwszy raz to całkiem sporo i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasz przyszłoroczny udział w targach Katowicach jest raczej pewny.

SCM Group Polska na targach Drema-Silesia (Zdjęcia: 4)

<font color=gray>Nowe centrum wiertarskie <br>Cyflex</font><font color=gray> Prezentacja centrum <br>obróbczego Tech Z 25 </font><font color=gray>Pratix P 15 <br>centrum do obróbki<br> w technologii nesting</font><font color=gray> Rozkrój płyty <br>na formatyzerce <br>Sigma Impact K </font>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz