DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wiko planuje wejście na giełdę

Wiko

Autor: dja
Źródło: Wiko
Data: 2007-10-10


Wiko Company SA planuje w czwartym kwartale 2008 roku przeprowadzić publiczną ofertę akcji.

fot. Wikofot. Wiko

Pieniądze z emisji spółka chce przeznaczyć na zakup maszyn i urządzeń w celu zwiększenia produkcji wielkoseryjnej na Ukrainie. Obecnie spółka Wiko Ukraina z siedzibą w miejscowości Kreminna zatrudnia 300 osób.

"Na rozwój potrzebne jest nam w granicach 40 mln zł, ale czy tyle oczekiwalibyśmy z giełdy to jeszcze trudno powiedzieć. Myślimy o ofercie na giełdę w IV kw. przyszłego roku" - mówił na spotkaniu z inwestorami prezes spółki Andrzej Fabisiak.

W 2006 roku przychody ze sprzedaży grupy (spółki w Polsce i spółki na Ukrainie) wyniosły ok. 44 mln zł. W 2007 roku grupa planuje ok. 60 mln zł sprzedaży, a w 2008 roku ok. 85 mln zł. Według planów w 2009r. obroty przekroczą 100 mln zł.

W ofercie firmy znajdują się meble sklepowe, meble biurowe oraz akcesoria meblowe. Grupa Wiko zatrudnia łącznie ok. 470 pracowników. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie przedstawicielstwa w Bułgarii.

Ok. 30% sprzedaży spółka realizuje na Ukrainie, tyle samo sprzedaje w Polsce. Pozostałe przychody pochodzą ze sprzedaży we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Kazachstanie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz