DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Ukośnice Bosch - GCM 10 SD i GCM 12 SD - nowa oferta w segmencie narzędzi stacjonarnych.

Bosch

Autor:
Źródło: Bosch
Data: 2005-01-16


W październiku ubiegłego roku w sprzedaży pojawiły się dwie nowe piły ukosowe o symbolach . Tym samym Bosch rozszerzył swoją ofertę w segmencie narzędzi stacjonarnych o modele pozwalające na pochylenie głowicy zarówno w prawą, jak i lewą stronę.

Nowe ukośnice Boscha GCM 10 SD i GCM 12 SD różnią się wielkością tarczy pilarskiej i tym samym wydajnością pracy.Nowe ukośnice Boscha GCM 10 SD i GCM 12 SD różnią się wielkością tarczy pilarskiej i tym samym wydajnością pracy.Fot. Bosch

Ukośnice wykorzystywane są do wielu prac stolarskich wymagających precyzyjnego cięcia. Do tej pory urządzenia pozwalały na pochylenia głowicy tylko w prawą stronę. Nowe modele są bardziej wszechstronne. Dzięki pochyleniu głowicy w prawą i lewą stronę umożliwiają cięcie w różnych płaszczyznach.

Obie maszyny wyposażone są w silnik o mocy 1800 W i można nimi ciąć pod kątem do 52 stopni po lewej i 60 stopni po prawej stronie. Standardowe nastawy przy 0, 15, 22,5, 31,6, 45 i 60 stopniach ułatwiają precyzyjne ustawianie najczęściej wybieranych kątów cięcia. Do cięć ukośnych użytkownik może obrócić tarczę ukośnicy GCM 10 SD o maksymalnie 47 stopni w lewą i 46 stopni w prawą stronę. W przypadku modelu GCM 12 SD kąt obrotu wynosi 47 stopni w obie strony. Również w tym przypadku Bosch wbudował dwie standardowe nastawy przy 33,9 i 45 stopniach. Elektroniczna blokada zamka pokrywy ochronnej gwarantuje optymalne bezpieczeństwo pracy.

Nowe modele są bardziej wszechstronne. Pozwalają na pochylenie głowicy zarówno w prawą, jak i lewą stronę.
“Fot.: Bosch”
Wygodę pracy zapewnia regulowana w 4 pozycjach rękojeść główna ukośnicy.
“Fot.: Bosch”

Nowe ukośnice Boscha różnią się między sobą wielkością tarczy pilarskiej, a tym samym wydajnością cięcia. Model GCM 10 SD wyposażony jest w tarczę o średnicy 254 mm. Urządzenie tnie kantówki i panele o wymiarach do 85 x 305 mm. Przy obróconej o 45 stopni i pochylonej o 45 stopni tarczy ukośnica tnie elementy o wymiarach do 50 x 216 mm. Jeszcze większą wydajność cięcia oferuje model GCM 12 SD wyposażony w tarczę o średnicy 305 mm. Maszyna wykonuje cięcia prostopadłe elementów o wymiarach 110 x 305 mm i podwójnie ukośne do 63 x 217 mm. Przy wadze 29 kg GCM 12 SD jest o kilogram cięższa od mniejszego modelu.

Wygodę pracy zapewnia regulowana w 4 pozycjach rękojeść główna ukośnicy. Wszystkie elementy regulacyjne nowych pił umieszczone są z przodu urządzenia, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Wbudowane boczne prowadnice pozwalają na zwiększenie podstawy i obróbkę większych materiałów. Duże uchwyty z przodu i z tyłu oraz uchwyt na przewód sieciowy ułatwiają transport. Można je przenosić korzystając także z zaokrąglonych uchwytów na spodniej części urządzeń.

Sugerowane ceny detaliczne brutto, styczeń 2005:

ukośnica GCM 10 SD 4025 zł
ukośnica GCM 12 SD 4879 zł
 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz