/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek inwestuje w Niemczech

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2007-10-10


Nowa spółka Grupy Barlinek: Barlinek Deutschland GmbH rozpoczęła we wrześniu b.r. działalność w Niemczech. Głównym celem firmy jest usprawnienie logistyki sprzedaży deski barlineckiej i najwyższa jakość obsługi klienta. Spółka podlega Barlinek S.A.

Deska barlinecka klon<br>fot. BarlinekDeska barlinecka klon<br>fot. Barlinek

Budowa pierwszego zagranicznego zakładu Barlinka na Ukrainie, nie osłabiła zainteresowania Grupy dotychczasowymi rynkami Unii Europejskiej. We wrześniu b.r., w Daun w zachodnich Niemczech rozpoczęła działalność spółka Barlinek Deuschland GmbH. Firma będzie miała kluczowe znacznie dla rozwoju sprzedaży produktów Barlinka w Niemczech, a w przyszłości także w państwach Beneluksu.

"Nasi wieloletni odbiorcy i klienci w krajach Unii Europejskiej cenią wysoką jakość deski barlineckiej. Aby jednak utrzymać się na tamtejszych, niezwykle konkurencyjnych rynkach to nie wystarczy. Należy śrubować standardy obsługi klienta, co jest przedmiotem naszych działań. Dzięki własnemu magazynowi w Niemczech dostarczamy deskę barlinecką "just in time", niezależnie czy zamówienie dotyczy kilkudziesięciu czy kilkuset metrów kwadratowych". - mówi Marek Janke, Dyrektor Handlowy Barlinek S.A.

Oprócz pomieszczeń biurowych, Barlinek Deutschland GmbH posiada magazyn, w którym będzie mogło być przechowywane ponad 70.000 m2 deski. Działając jako centrum logistyczne, niemiecka spółka-córka Barlinek S.A., zapewni skrócenie czasu oczekiwania na towar i wyeliminowanie uszkodzeń palet, które mogą wystąpić przy długim transporcie i wielokrotnym przeładunku. Znacznie podniesie się także rentowność mniejszych zamówień. W celu zapewnienia płynności dostaw, kompleksową obsługę transportu produktów powierzono uznanej, lokalnej firmie spedycyjnej.

W efekcie poczynionych inwestycji oczekiwane jest dalsze, stałe podwyższanie standardów obsługi klienta. Nie bez znaczenia jest tu zatrudnienie niemieckich pracowników, posiadających wieloletnie doświadczenie w branży i jej dogłębną znajomość.

Głównym celem Barlinek Deuschland GmbH jest usprawnienie i rozszerzenie współpracy z mniejszymi odbiorcami detalicznymi (wyspecjalizowane punkty sprzedaży, tzw. Fachhandel), jak również dalsze zwiększanie dystrybucji w sieciach marketów budowlanych. Zakres działalności i kompetencji firmy będzie systematycznie rozszerzany.

Grupa Barlinek - największy rodzimy producent podłóg warstwowych, eksportuje rok rocznie blisko 70% produkcji deski barlineckiej. W ciągu 2008 roku, dzięki uruchomieniu ukraińskiej fabryki, moce produkcyjne Grupy wzrosną do ponad 8 mln m2 podłóg rocznie.

Niemcy należą do kluczowych państw europejskich dla eksportu Barlinka. Tamtejszy rynek podłóg wielowarstwowych szacowany jest na 13 do 15 mln m2 (dla porównania rynek polski to obecnie ok. 1,8 mln m2). Nasycony rodzimą produkcją oraz ofertami ze strony największych firm światowych (w tym ostatnio chińskich) uważany jest za bardzo konkurencyjny. Wymagający odbiorcy oczekują najwyższej jakości produktów i standardów obsługi klienta.
Sprzedaż deski barlineckiej prowadzona jest w Niemczech od 2000 roku. W ciągu 2006 roku Barlinek blisko podwoił ilość eksportowanej tam podłogi. Największą popularnością cieszy się oferta deski barlineckiej z warstwą licową z drewna dębu i buka, a także z klonu i brzozy. Odpowiedzią na nowe trendy jest rozszerzenie oferty o 1-lamelową deskę dębową, oferowaną w szerokiej gamie wykończeń (lakier, olej, bejce).

Otwarcie niemieckiego przedstawicielstwa Barlinka pozwoli na jeszcze lepszą współpracę z dotychczasowymi odbiorcami i budowanie zaufania do jakości obsługi firmy. W najbliższych planach Grupy jest uruchomienie podobnie działającego biura i centrum logistycznego w Norwegii.

Barlinek inwestuje w Niemczech (Zdjęcia: 3)

Deska barlinecka klon<br>fot. BarlinekDeska barlinecka dąb<br>olej biały. fot. BarlinekDeska barlinecka iroko<br>fot. Barlinek

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz