DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Organizacje parkieciarzy łączą się

OSP

Autor:
Źródło: OSP
Data: 2007-10-10


Po niemal siedmiu latach działania dwa największe stowarzyszenia działające w branży parkieciarskiej Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy i Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich postanowiły rozpocząć proces łączenia.

Zarządy obu organizacji wyznaczyły sobie spotkanie 2 października w Warszawie, w siedzibie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy, aby omówić zasady i harmonogram działań.

Z ramienia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy obecni byli: prezes Marek Kuć, wiceprezes Aleksander Kalinowski i Karol Błażejewski skarbnik. Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich reprezentowali prezes Radosław Milczarek i Marcin Witkowski wiceprezes.

Radosław Milczarek poinformował o uchwale Walnego Zebrania SPP, które zaleciło Zarządowi prowadzenie rozmów na temat połączenia z OSP. Pan Milczarek zaproponował, aby wspólne działania rozpocząć jak najszybciej. W związku z ograniczoną liczbą chętnych do ubiegania się o tytuł czeladnika i mistrza strony uzgodniły przeprowadzenie wspólnej rekrutacji dla kandydatów do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich w zawodzie parkieciarza. Postanowiono, iż wszyscy chętni powinni kierować zgłoszenia na najbliższy egzamin, który odbędzie się w połowie grudnia, do biura Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy. Zgłaszający się na egzamin mogą wziąć udział w kursach przygotowawczych organizowanych przez Izbę Rzemieślniczą Mazowsza, Kurpi i Podlasia w Warszawie i OSP. Wszelkie szczegółowe informacje można uzyskać na stronach internetowych obydwu organizacji.

Marek Kuć zaproponował z kolei wspólną organizację Mistrzostw Polski Parkieciarzy w 2008 roku. Miejsce i termin są właśnie ustalane. Przedstawiciele obu organizacji planują wspólnie przygotować i przeprowadzić tę imprezę.

Przedstawiciele SPP i OSP wezmą udział w Europejskich Mistrzostwach Młodych Parkieciarzy w Salzburgu w dniach 31 stycznia – lutego 2008 roku. Postanowiono wspólnie przygotować ofertę wyjazdu dla chętnych do kibicowania i wspólnie wspierać wszelkie działania związane z austriackim konkursem.

Ustalono, że w najbliższym czasie powinny rozpocząć się prace nad przygotowaniem wspólnego statutu i przygotowaniem wspólnej oferty dla firm wspierających. Jednakże zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy przed podjęciem tych działań musi poczekać na aprobującą uchwałę walnego zgromadzenia parkieciarzy, które odbędzie się w lutym 2008 roku.

Uczestnicy spotkania zgodzili się, że proces zjednoczenia organizacji powinien być zakończony przed Europejskim Konkursem Młodych Parkieciarzy, który ma odbyć się w Polsce w 2010 roku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz