DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Grupa Berrgruen Holdings przejmuje spółkę IMS i grupę SEH

IMS

Autor:
Źródło: IMS
Data: 2007-10-09


Należąca do niemiecko-amerykańskiego inwestora, mecenasa i filantropa Nicolasa Berggruena grupa Berggruen Holdings Ltd. zgodziła się na zakup 100% akcji spółki IMS AG i grupy SEH Ges.m.b.H. oraz udziałów spóki BFM ETAP sp. z o.o., która jest firmą zależną holdingu Schieder Möbel Holding. Finalizacja transakcji jest planowana na połowę listopada 2007r.

IMS, spółka której centrala znajduje się w miecie Bendern (Liechtenstein), zatrudnia ponad 3500 pracowników, ma obrót przekraczający 250 milionów Euro i posiada w Polsce jedenaście fabryk – pięć produkujących meble tapicerowane i sześć wytwarzających meble skrzyniowe. Grupa posiada wydajną i efektywną sieć sprzedaży na terenie Austrii, Beneluksu, Chorwacji, Niemiec, Węgier, Polski, Hiszpanii i Szwajcarii.

W wyniku tej transakcji grupa IMS zakończyła wszystkie związki z grupą Schieder. Dzięki szerokiej ofercie, do której należą meble tapicerowane, meble skrzyniowe, stoły i krzesła, grupa IMS może oferować kompletne pomysły na umeblowanie pokoju dziennego, jadalni i sypialni.

Berggruen Holdings jest bezpośrednim narzędziem inwestowania dla Nicolasa Berggruena (46 lat), syna niemieckiego kolekcjonera sztuki i filantropa Heinza Berggruena. Jego bieżące inwestycje stanowią dowód niezwykłej wrażliwości społecznej i chęci pomagania ludziom, przy jednoczesnym unikaniu krótkoterminowej maksymalizacji zysków i skoncentrowaniu na długoterminowym rozwoju.

Nicolas Berggruen powiedział: "Bardzo cieszymy się z możliwości budowy na podstawie wieloletnich osiągnięć Grupy IMS, liczącej się na europejskim rynku meblarskim – zarówno w jego tradycyjnej, zachodniej części, jak i na szybko rosnących rynkach wschodnioeuropejskich".

"Moja rodzina pochodzi z Bydgoszczy. Cieszę się, że wkrótce poznam to miasto" - dodał Nicolas Berggruen.

Thomas Fox, dyrektor naczelny Grupy IMS, powiedział: "Odbyliśmy szczegółową dyskusję dotyczącą przyszłej strategii grupy. Wizja prezentowana przez kadrę zarządzającą cieszy się pełnym poparciem nowego właściciela. Ogłoszenie transakcji spowoduje wzrost stabilności i zakończenie spekulacji dotyczących przyszłej działalności Grupy IMS".

Kamień milowy w rozwiązywaniu problemów z wypłacalnością grupy Schieder Möbel Holding
Komitet kredytodawców Schieder Möbel Holding GmbH dokładnie przeanalizował transakcję z grupą Berggruen Holdings i zaakceptował sprzedaż. Strony zgodziły się zachować w tajemnicy wartość transakcji.

Sven-Holger Undritz, syndyk macierzystej spółki Schieder Möbel Holding, powiedział: "Ta bardzo skomplikowana sprzedaż naszych głównych holdingów, IMS i SEH, jest kamieniem milowym w rozwiązaniu problemów z brakiem płynności finansowej grupy Schieder Möbel Holding. Przygotowanie umowy trwało ponad trzy miesiące. Kredytodawcy są zadowoleni z efektów i cieszymy się, że znaleźliśmy właściciela, który zadba o interesy pracowników Grupy”.

"Chcielibyśmy podziękować spółce Corporate Finance Partners. Ich profesjonalizm był kluczowym elementem, który pozwoli na pomyślne zakończenie tej transakcji" - dodał.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz