/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TECHNOLOGIA

Nowe technologie w pomiarach wilgotności drewna podczas procesów produkcyjnych (in-line)

Autor:
Źródło: Wagner Electronics
Data: 2005-01-15


Wagner Electronics już od ponad 40 lat jest powszechnie uznawanym liderem w dziedzinie pomiarów wilgotności, oferującym linie mierników bezigłowych, które należą do najszybszych i najdokładniejszych urządzeń na rynku światowym.

Nasze urządzenia mierzące w sposób nie uszkadzający mierzonej powierzchni zaprojektowane zostały dla wszystkich którzy wykorzystują pomiary wilgotności.

Wilgotnościomierze ręczne do pomiarów wilgotności WAGNER:
- w drewnie i w wyrobach drewnopochodnych
- betonu, pvc, stiuków, lastrika itp.
zostały tak zaprojektowane, aby bez problemów mieściły się w kieszeni lub skrzynce z narzędziami. Urządzenia te są niezbędne przy wyrobie mebli, produkcji podłóg, parkietów, paneli oraz dla dostawców wyrobów drewnianych, laminowanych, jak i również dla pracowników kontroli jakości, budowniczych, inspektorów, architektów, inżynierów.

W naszej ofercie znajdują się również urządzenia do pomiaru wilgotności on-line dla przemysłu drzewnego.

 

Przewaga produktów Wagnera, nad innymi technologiami

Urządzenia Wagnera wykorzystują nowoczesną technologie fal elektromagnetycznych. Technologia ta została przetestowana i wyniki stwierdziły, że jest ona najskuteczniejsza, najszybsza i najłatwiejsza spośród wszystkich dostępnych na świecie. Urządzenia wykorzystujące technologie igłową wymagają wiele czasu, wykonywanie pomiarów urządzeniem tego typu jest nad wyraz pracochłonne. Co gorsza, metoda igłowa jest bardzo czuła na wilgotność powierzchni, oraz wszelkiego rodzaju mankamenty drewna, włączając w to również zanieczyszczenia chemiczne. Wyniki uzyskane za pomocą technologii igłowej przeprowadzane w temperaturze innej niż 20 C należy dodatkowo przeliczać.

Urządzenia do pomiaru wilgotności in-line

SYSTEM 100

Prezentujemy urządzenie do pomiaru wilgotności in-line firmy WAGNER mierzące w sposób ciągły, bezkontaktowo za pomocą fali elektromagnetycznej zawartość wilgoci w drewnie dzięki czemu System 100 jest nieoceniony w trakcie przetwarzania oraz wtórnej przeróbki drewna. 

SYSTEM APEX

Dodatkowo firma Wagner proponuje również rozszerzoną wersję Systemu 100, wzbogaconą o zarządzanie i sterowanie z komputera (PC). System APEX w podstawowej wersji służący do monitorowania i archiwizacji przebiegu procesu produkcyjnego, może być dodatkowo wyposażony w oprogramowanie do zarządzania i sterowania procesem produkcyjnym.


SPRAWDZONA TECHNOLOGIA

Technologie pomiarowe firmy Wagner stosowane są już od 30-u lat w zakładach przeróbki drewna. Bezkontaktowe sensory Wagner nie uszkadzają mierzonego materiału z wyeliminowaniem zakłóceń wywoływanych przez ładunki elektrostatyczne.
Technologia pomiarów niezależna jest również od temperatury drewna co pozwala uniknąć czasochłonnych korekt.

ELIMINACJA PROBLEMÓW

System 100 pomaga :
- w podniesieniu i zachowaniu jakości produktów w światowych standardach - w unikaniu stosowania zbyt wilgotnego lub zbyt suchego drewna, oszczędzając czas i pieniądze
- zminimalizować ilość reklamacji
- zapobiegać pękaniu, rozwarstwianiu, wypaczaniu oraz innym uszkodzeniom drewna
- w eliminacji wad wywołanych przez kleje

SKŁADNIKI SYSTEMU

System 100 jest produkowany w dwóch wersjach: 100D (wykrywanie) i 100 M (zarządzanie).
System 100 wykorzystuje poziomy lub dwustronny (end-to-end ) sensor z łączem kablowym oraz konsolę sterującą z cyfrowym wyświetlaczem i standardowym zasilaniem. Wszystkie czynności programowania, zmiany kalibracji i diagnostyki systemu wprowadzane są przez łatwą w użyciu klawiaturę z czytelnym wyświetlaczem.

PODSTAWOWE OPERACJE

W czasie gdy produkty przesuwają się przez pole pomiarowe zawartość wilgoci mierzona jest automatycznie przez cały przekrój materiału. Jeżeli zawartość wilgoci przekroczy zaprogramowany najwyższy lub najniższy punkt krytyczny, System 100 przekaże impuls do lampy błyskowej, dzwonka, spryskiwacza (markera), sortownika lub innego urządzenia zewnętrznego sygnalizując i eliminując potencjalne problemy w późniejszej obróbce.

Dodatkowo System 100 M drukuje raport z wykonanych podczas produkcji pomiarów ciągłych. Raport ten zawiera informacje o średniej, minimalnej , maksymalnej zawartości wilgoci, ilość mierzonych elementów, ilości elementów zbyt suchych oraz zbyt wilgotnych i ilości elementów prawidłowych. Pomiar dokonywany jest w dowolnej partii materiału lub wybranym interwale czasowymi , a raport ten jest wręcz nieoceniony przy podnoszeniu jakości i kontroli wytwarzanych wyrobów.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Zasilanie: 90 V do 260 V
Wejścia/ Wyjścia
Wejście: standard contact
Wyjście: 24 VDC, max / 300mA
Port drukarki

TEMPERATURA PRACY

Sensor 20 st. C do 43 st. C
Konsola 0 st. C do 60 st.
Prędkość max. przesuwu materiału
- sensor pojedynczy 61m/s
- sensor dwustronny 180m/s

NORMA JAKOŚCI

SYSTEM 100 jest produkowany przez firmę Wagner przy zachowaniu standardowych norm jakości. Technologia ta jest testowana przez Uniwersytet Stanford oraz niezależne laboratorium rządowe.

System ten i jego komponenty posiadają światowe certyfikaty bezpieczeństwa i dokładności, a zespół inżynierów i serwisantów zawsze dba o prawidłową pracę urządzeń.

System Wagnera mierzy zawartość wilgoci w ułamkach sekund. Inżynierowie zastosowali sensory elektromagnetyczne penetrujące cały przekrój drewna bezkontaktowo i niezależnie od temperatury.

Tysiące sprzedanych na całym świecie urządzeń firmy Wagner pomogły przez ostatnie trzy dekady setkom fabryk podnieść jakość ich produkcji oraz uzyskać znaczne oszczędności.

Przedstawiciele firmy Wagner gotowi są odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Przekonani jesteśmy, ze System 100 spełni Wasze oczekiwania.

 

Wilgotnościomierze bezigłowe WAGNER, głęboko skanujące do drewna oraz dla budownictwa.

Do zalet urządzeń Wagnera MMC 220, MMC 210 należy:

- najbardziej atrakcyjna cena na polskim rynku
- zastosowanie technologii fal elektromagnetycznych, dzięki czemu głębokość pomiaru wynosi ponad 20mm
- zakres pomiaru MMC 210, MMC 220 wynosi 0-40%
- proste i łatwe ustawianie korekty dla właściwego rodzaju materiału eliminujące pomyłki i czasochłonne przeliczanie ręczne
- czytelny cyfrowy wyświetlacz podający wyniki z dokładnością 0,1%
- niezależność pomiaru od temperatury i powierzchni drewna

Digital Proline 210

Natychmiast i dokładnie mierzy zawartość wilgoci nierównej powierzchni. Wysoce elastyczny, mierzy z dokładnością od 5% do 30% zawartości wilgoci, urządzenie dostosowane jest do drewna grubości od 20 do 40 milimetrów.

Miernik ten pozwala również na wybranie ustawień masy właściwej, eliminując potrzebę przeliczania wyników pomiarów. Wyniki nie ulegają modyfikacji w zależności od temperatury lub wilgotności powierzchni. Zaprojektowany dla producentów mebli, podłóg, parkietów, paneli, dla dostawców wyrobów drewnianych, w tym również laminowanych, pracowników kontroli jakości, budowniczych, inspektorów, architektów i inżynierów.

- Nie niszczy mierzonych powierzchni
- Szybko dokonuje pomiaru całej deski
- Pole pomiaru 40 x 68 mm głębokość pomiaru 20 mm
- Mały i poręczny z czytelnym wyświetlaczem
- Dokonuje odczytu z dokładnością od 5% do 30%
- Automatyczne wyłączenie po 1 min. nie używania
- Małe zużycie energii, podręcznik użytkownika

Extended Range 220

Natychmiast i dokładnie mierzy zawartość wilgoci nierównej powierzchni. Wysoce elastyczny, mierzy z dokładnością od 5% do 30% zawartości wilgoci, urządzenie dostosowane jest do drewna grubości od 20 do 40 milimetrów.

Miernik ten pozwala również na wybranie ustawień masy właściwej, eliminując potrzebę przeliczania wyników pomiarów. Wyniki nie ulegają modyfikacji w zależności od temperatury lub wilgotności powierzchni. Zaprojektowany dla producentów mebli, podłóg, parkietów, paneli, dla dostawców wyrobów drewnianych, w tym również laminowanych, pracowników kontroli jakości, budowniczych, inspektorów, architektów i inżynierów.

. Nie niszczy mierzonych powierzchni
. Szybko dokonuje pomiaru całej deski
. Pole pomiaru 40 x 68 mm głębokość pomiaru 20 mm
. Mały i poręczny z czytelnym wyświetlaczem
. Dokonuje odczytu z dokładnością od 5% do 30%
. Automatyczne wyłączenie po 1 min. nie używania
. Małe zużycie energii, podręcznik użytkownika

Inspector Proline L606

Zaprojektowany dla producentów mebli, podłóg, parkietów, paneli, dla dostawców wyrobów drewnianych, w tym również laminowanych, pracowników kontroli jakości, budowniczych, inspektorów, architektów i inżynierów. Miernik L606 używa zaawansowanej technologii fal elektromagnetycznych, dokładnie mierząc wilgotność drewna od 5% do 30%.

. Nie niszczy mierzonych powierzchni
. Szybko dokonuje pomiaru całej deski
. Pole pomiaru 40 x 68 mm głębokość pomiaru 20 mm
. Mały i poręczny
. Zakres pomiaru od 0% do 40%
. Automatyczne wyłączenie po 1 min. nie używania

Starając się udostępnić państwu jak najobszerniejszą bazę danych masy właściwej danego gatunku drzewa, polecamy wydawnictwo CD, na którym znajduje się baza danych Wood Explorera. Tabelkę mas właściwych załączamy do każdego urządzenia. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że drewno nie jest jednolitym materiałem i w zależności od gatunku może mieć różną masę właściwą. Z tego właśnie powodu mogą wystąpić różnice w różnych bazach danych. Jeśli nie są państwo w stanie określić masy właściwej danego gatunku drzewa proszę odwołać się do sekcji Określanie Masy Właściwej zawartej w podręczniku użytkownika. Obliczenie dokładnej masy właściwej drewna pozwoli państwu uzyskać najdokładniejsze wyniki.

Nowe technologie w pomiarach wilgotności drewna podczas procesów produkcyjnych (in-line) (Zdjęcia: 4)

 <center>Digital Proline<br> <center>210<br> <center>Extended Range<br> <center>220<br>Inspector Proline L606

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA