DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Kolejne spółki Schiedera znalazły inwestora

MCA

Autor: oprac. dja
Źródło: MCA
Data: 2007-10-09


Kolejne spółki zbankrutowanego Holdingu Schieder znalazły inwestora. MCA-Agentur, firma mająca siedzibę w Lichtensteinie, przejmie polskie spółki zajmujące się produkcja mebli tapicerowanych Nova «E» Sp.z.o.o. oraz Top Sofa Oborniki Sp.z.o.o. MCA prowadzi również rozmowy w sprawie przejecia aktywów i praw do wzorów firmy Collection «E» (Lübbecke/Niemcy).

NOWA «E» Sp. z o.o. i TOP SOFA Oborniki Sp. z o.o. to przedsiębiorstwa należące do czołówki producentów mebli tapicerowanych w Europie. Łącznie zatrudniają około 500 osób. MCA potwierdziło zamiar utrzymania zatrudnienia w obydwu spółkach na obecnym poziomie.

Peter Gschwend, członek zarządu i właściciel MCA jest przekonany, że wypracowane rozwiązanie stworzy dobre perspektywy dla wszystkich stron, a szczególnie dla klientów. Jego zdaniem, z geograficznego punktu widzenia Polska pasuje do europejskiej koncepcji MCA. Dzięki świetnie zorganizowanej logistyce i wysoko zmotywowanemu zespołowi sprzedażowemu MCA ma w przyszłości sprzedawać swoje produkty na wszystkich europejskich rynkach po takich samych cenach. Z 1600 pracownikami i produkcją rzędu miliona sof rocznie przedsiębiorstwo z Liechtensteinu należy do wiodących firm branży w Europie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz