DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Tras-Intur przejął Humdrex

Tras-Intur

Autor: dja
Źródło: Tras-Intur
Data: 2007-10-09


Tras-Intur SA poinformował o zawarciu z udziałowcami spółki "Stolarski Zakład Produkcyjno Handlowy w Mszanowie" sp. z o.o., znanej na rynku pod marką "Humdrex Okna i Drzwi", umowy przeniesienia własności 100% udziałów w tejże spółce w zamian za swoje akcje.

Dotychczasowi udziałowcy Humdrexu - Jerzy Humięcki, Piotr Szostak oraz Jan Rafalski w zamian za 16.600 udziałów o wartości nominalnej 8,3 mln zł otrzymali 3,5 mln akcji Tras-Inturu o wartości nominalnej 8,127 mln zł i cenie emisyjnej stanowiącej równowartość 18,9 mln zł.

Humdrex jest producentem drzwi i okien drewnianych, a także PVC i ALU. Firma powstała w 1991 roku. Obecnie posiada trzy zakłady produkcyjne, każdy specjalizujący się w swojej dziedzinie i zatrudniający kadrę wysoko wykwalifikowanych pracowników. Łączna liczba wszystkich zatrudnionych wynosi ok.380 osób.

Głównym przedmiotem działalności jest produkcja drzwi wewnętrznych z drewna sosnowego, drzwi zewnętrznych z drewna sosnowego jak i egzotycznego meranti, okien drewnianych sosnowych, okien drewnianych z drewna meranti, okien z drewna dębowego, jak również drzwi wewnętrznych płytowych wykonanych z konstrukcji tzw. "plastra miodu" na bazie ramiaka drewnianego i wysokiej jakości lakierowanej płyty HDF. Spółka produkuje również okna i drzwi z PVC i Aluminium. Firma wytwarza wyroby o wysokiej jakości spełniającej oczekiwania stawiane obecnie przez rynek stolarki otworowej. W roku 2001 firma uzyskała w placówce certyfikującej TÜV Rheiland certyfikat na System Zapewniania Jakości zgodny z normą ISO9001:2000.Spółka otrzymała również rekomendację Związku Polskie Okna i Drzwi.

Zakład produkcji drzwi wewnętrznych usytuowany jest w Iławie, Zakład Produkcji Drewnianych Okien i Drzwi Zewnętrznych, Drzwi Wewnętrznych Płytowych usytuowany jest w Mszanowie, natomiast Zakład Produkcji Okien i Drzwi z PVC i Aluminium znajduje się w Ostródzie - Kajkowie.

Spółka mieści się w województwie Warmińsko-Mazurskim. Lokalizacja jest bardzo korzystna ze względu na możliwości pozyskiwania surowca drzewnego. Firma dysponuje własnym zapleczem przerobu surowca. W skład majątku spółki wchodzi tartak oraz suszarnie drewna. W tartaku pozyskuje się półprodukt drzewny do produkcji stolarki co sprawia, że firma jest samowystarczalna pod względem zaopatrzenia w surowiec oraz dysponuje potencjałem umożliwiającym produkcję materiału dla wytwarzania drewnianej stolarki budowlanej dla całej Grupy Kapitałowej Tras-Intur. Ma to olbrzymie znaczenie w okresie wzmożonego popytu na stolarkę drewnianą.

Humdrex posiada rozwiniętą sieć sprzedaży na terenie Polski, a także eksportuje swoje produkty do Danii, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwecji, Czech, na Węgry. Głównymi odbiorcami są klienci instytucjonalni. Firma jest jednym z głównych dostawców drzwi zewnętrznych i wewnętrznych do sieci marketów budowlanych na terenie całej Polski.

Firma posiada duże doświadczenie w realizacji stolarki o charakterze "quasi - zabytkowym". Wykonanie okien stylizowanych z elementami ozdobnymi jest przedmiotem wielu zleceń produkcyjnych.

Realizowana przez Zarząd Tras - Intur S.A. strategia rozwoju Grupy Kapitałowej zmierza do rozszerzenia jej, poprzez włączenie nowych przedsiębiorstw, rozwój dotychczasowych, a dzięki temu zwiększenie oferty produktów, pozyskanie nowych rynków zbytu i doprowadzenie do wzrostu wartości wszystkich wchodzących w jej skład spółek.

We wszystkich objętych planem przejęć przedsiębiorstwach, Tras - Intur S.A. posiadać będzie sto procent udziałów, a poprzez, to pełen wpływ na jakość zarządzania i obieraną strategię rozwoju. Docelowo uzyskany zostanie efekt synergii, mający źródło w oszczędności w kosztach operacyjnych (w zarządzaniu, marketingu, dystrybucji, produkcji, przez wspólną usługową księgowość ), kosztach finansowych, w zwiększeniu produktywności w następstwie akwizycji, w zwiększeniu siły rynkowej, w maksymalizacji wartości majątku Grupy Kapitałowej.

Poprzez operacyjne programy dostosowawcze Grupa Kapitałowa Tras - Intur S.A. będzie przygotowywana do bardziej konkurencyjnego działania na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych. Rozbudowa Grupy Kapitałowej Tras - Intur ma doprowadzić do minimalizacji kosztów, ekspansji rynkowej, koncentracji na kliencie i wdrażaniu nowatorskich rozwiązań.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz