DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Elektronarzędzia: Szwajcarski scyzoryk

BOSCH

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: BOSCH
Data: 2007-10-06


PMF 180 E Multi to wszechstronny pomocnik w pracach remontowych, który ułatwi wykonanie różnych czynności w domu i ogrodzie. To, co do tej pory było domeną narzędzi ręcznych przeznaczonych do piłowania, cięcia, szlifowania, teraz szybko i sprawnie załatwi poręczne i łatwe w obsłudze nowe urządzenie Boscha. Sprawdza się w miejscach trudno dostępnych, w pracy na krawędzi, wszędzie tam, gdzie liczy się dokładne wykończenie powierzchni.

<font color=gray>Bosch PMF 180 E<br>Wszechstronne urządzenie <br> Fot.: Bosch</font><font color=gray>Bosch PMF 180 E<br>Wszechstronne urządzenie <br> Fot.: Bosch</font>

Specjalne wycięcia w blatach kuchennych, skrócenie ościeżnicy lub ramy drzwiowej, przycięcie rur miedzianych, wystających tuż przy powierzchni gwoździ lub śrub, a nawet wymiana płytek ceramicznych to żaden problem dla nowego elektronarzędzia firmy Bosch. Do wykonania poszczególnych zadań urządzenie PMF 180 E zostało wyposażone w odpowiedni osprzęt: nasadkę szlifierską Delta z sześcioma papierami ściernymi oraz odpowiednie brzeszczoty.

Przy pomocy nasadki szlifierskiej urządzenie może szlifować nieduże powierzchnie oraz narożniki. Trójkątna płyta szlifierska o lekko zaokrąglonych brzegach umożliwia czyste szlifowanie, także na krawędziach materiału. Duży komfort pracy oferuje system mocowania papierów ściernych na rzepy. Zestaw zawiera również brzeszczoty do cięcia drewna, miedzi, tworzyw sztucznych, gipsu, a nawet metalu. Drugi rodzaj brzeszczotu dopasowany jest do cięć wgłębnych na maks. głębokość 40 mm.

Z punktu widzenia techniki, za sekretem wszechstronności nowego urządzenia PMF 180 E Multi stoi zasada oscylacji. Stosowane w nim narzędzia nie wykonują ruchu kołowego, lecz oscylują w zakresie od +-1,4 stopnia. Pozwala to na łatwiejszą i bezpieczniejszą obsługę urządzenia. Włącznik z regulacją prędkości roboczej umożliwia dopasowanie tempa do właściwości obrabianego materiału. Silnik 180 W oferuje wystarczającą moc do wszystkich zastosowań.

Montaż odpowiednich narzędzi jest szybki i łatwy. Wystarczy odkręcić śrubę uniwersalną, zmienić narzędzie i ponownie dokręcić śrubę. Dzięki zasadzie oscylacji można bezpiecznie ciąć nawet najtwardsze materiały, takie jak listwy metalowe czy karnisze.
Do najróżniejszych zastosowań Bosch oferuje opcjonalny osprzęt dodatkowy w postaci brzeszczotów do wycinania fug oraz do drewna i metalu. W ten sposób użytkownik może jeszcze lepiej dopasować możliwości urządzenia PMF 180 E Multi do swoich potrzeb.

Elektronarzędzia: Szwajcarski scyzoryk (Zdjęcia: 4)

<font color=gray>Bosch PMF 180 E<br>Wszechstronne urządzenie <br> Fot.: Bosch</font><font color=gray> Usuwanie elementów <br>drewnianych.  Fot.: Bosch</font><font color=gray>Obcinanie gwoździ<br> Fot.: Bosch</font><font color=gray>Skracanie ościeżnicy<br> Fot.: Bosch</font>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz