DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Ekolodzy zasadzą tysiące drzewek

Autor:
Źródło:
Data: 2007-10-03


"Dzięki współpracy ekologów z Klubu Gaja i bielskiego nadleśnictwa wyrośnie 10 tys. nowych drzew. Pieniądze na sadzonki udało się zdobyć w firmach, których działalność szkodzi środowisku...

Święto drzewa
Święto Drzewa to międzynarodowy program, w ramach którego Klub Gaja z Wilkowic zachęca do sadzenia i ochrony drzew. Chociaż tegoroczna, piąta edycja święta oficjalnie rozpocznie się dopiero 10 października, to ekolodzy już wczoraj rozpoczęli działania. - Po raz pierwszy udało się nam namówić do współpracy firmy, których działalność jest szkodliwa dla środowiska. Zaproponowaliśmy, żeby wsparły sadzenie drzew, bo to najlepszy sposób na poprawę stanu środowiska naturalnego - tłumaczy Jacek Bożek, szef Klubu Gaja.
Na apel ekologów odpowiedziały trzy przedsiębiorstwa z Wrocławia, Warszawy i spod Kołobrzegu. Za przekazane przez nie pieniądze udało się kupić 10 tys. sadzonek. - Ponieważ w ostatnim czasie lasy w województwie śląskim chorują i muszą być wycinane, postanowiliśmy się skupić właśnie na tym terenie - dodaje Bożek.
Sadzonki trafią do ziemi w okolicach Chybia. - Jest tam drzewostan, który musimy odmłodzić, aby był zdrowy i trwały. Posadzimy sosny, dęby, jawory, buki i modrzewie. Z 10 tys. sadzonek urośnie całkiem spory lasek - mówi Hubert Kobarski, zastępca nadleśniczego w Bielsku-Białej. Sadzeniem zajmuje się profesjonalna firma, która wcześniej odpowiednio przygotowała teren. Do tegorocznej edycji Święta Drzewa ekolodzy zapraszają także szkoły. Nadleśnictwa udostępnią im sadzonki, leśnicy pokażą, jak prawidłowo sadzić drzewka. W tym roku Klub Gaja włączył swoje działania w ogólnoświatową akcję ONZ "Kampania Miliarda Drzew - Obsadźmy naszą Planetę"..."

Marcin Czyżewski
Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz