DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Długa droga do IKEI

Autor:
Źródło:
Data: 2007-10-02


"Latem IKEA deklarowała, że jej sklep powstanie w Bydgoszczy do sierpnia 2009 roku. Czy ten termin jeszcze jest realny?...

Koncern w tym roku zamierzał uzyskać komplet zezwoleń na budowę. Dogadał się z drogowcami. Jednak z marszu nie uzyskał pozwolenia na budowę. Szwedzi wciąż trzymają Bydgoszcz w niepewności.
- W sierpniu, w ostatnim możliwym terminie, IKEA odwiesiła postępowanie administracyjne - mówi architekt miasta, Robert Łucka. - Po tej operacji i przedłożeniu dokumentacji, urząd miał 21 dni na wydanie decyzji pozwolenia na budowę. Tyle zostało z pierwotnych 65, ponieważ postępowanie jest w toku. Ale po dwóch dniach inwestor ponownie zawiesił postępowanie. Na razie to stagnacja na wniosek inwestora. Urząd Miasta jednak bardzo poważnie podchodzi do tej inwestycji, czego dowodem jest choćby zorganizowanie spotkania z naszej inicjatywy z przedstawicielami Ikei - dodaje architekt.
Rzeczniczka prasowa Ikei, Aleksandra Sikora, zapewnia, że Bydgoszcz nie zniknęła z mapy inwestycyjnej koncernu, a 2009 jako rok otwarcia salonu jest realny. Szwedom brakuje jeszcze decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, ale to nie ma stanowić problemu.
- Postępowanie w tej sprawie nie przedłuża się - zaznacza Beata Kempa z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. - Inwestor uzupełniał dokumentację. To właśnie sprawiło, że termin wydania decyzji przesuwał się. Liczymy jednak, że jeśli nie będzie kolejnych zmian, decyzję wydamy pod koniec tego miesiąca. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, by była to pozytywna opinia - ocenia urzędniczka.
Koncern ma więc szansę dotrzymać słowa. W ciągu 19 dni, które zostaną mu po odwieszeniu postępowania, może otrzymać pozwolenie na budowę. Najpóźniej wiosną IKEA musi jednak wejść na plac budowy, jeśli chce zapraszać bydgoszczan do sklepu latem 2009 roku. Przed otwarciem salonu Szwedzi muszą jeszcze przebudować układ komunikacyjny w obrębie węzła Fordońska-Rejewskiego-Łowicka. Wzniesienie sklepu przeciętnie kosztuje Ikeę 100 mln złotych. W drogi i ulice koncern inwestuje około 20 mln zł.(sit)"

Express Bydgoski


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz