DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zdrowe kasztanowce

Autor:
Źródło:
Data: 2007-10-02


W roku 2003 zostało zinwentaryzowanych blisko 300 kasztanowców rosnących w Szczecinku. W 2004 roku pojawiło się zagrożenie szrotówkiem...

Urząd Miasta, przy wsparciu leśników z Koła LOP przy RDLP oraz w porozumieniu z Zarządem Miejsko-Gminnym LOP, zorganizował akcję zbierania opadłych liści z kasztanowców, w której udział wzięli przedstawiciele LOP oraz młodzież ze szczecineckich szkół.
Zebrane liście zostały przekazane do utylizacji w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. W akcji tej uczestniczyło wówczas ponad 600 osób.
Jednak mając na uwadze zagrożenie, jakie powoduje szrotówek, Szczecinek w roku 2005 i 2006 zlecił wyspecjalizowanej, zewnętrznej firmie bieżący zbiór opadłych liści i ich utylizację. Uznano wówczas, że akcje społeczników mogą być niewystarczające.
W okresie ostatnich trzech lat nie odnotowano przypadku obumarcia żadnego ze zinwentaryzowanych kasztanowców. W budżecie na 2007 rok także zabezpieczono środki na kolejną akcję zbierania opadłych liści kasztanowców. Akcja taka trwa ok. 5-6 miesięcy w roku i kosztuje ok. 7 tys. zł.

(bar)
Kurier Szczecińsk


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz