DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Przydrożne drzewa przydadzą się w... tartaku?

Gazeta Olsztyńska

Autor: Anna Baranowska
Źródło: Gazeta Olsztyńska
Data: 2007-10-02


W okolicy Siemionek w gminie Wydminy wycięto ponad sześćdziesiąt przydrożnych drzew. Były sołtys wsi uważa, że drzewa były zdrowe, a drogowcy i gmina zrobili przysługę właścicielowi tartaku, który narzeka na brak materiału. Ci uzasadniają wycinkę poprawą bezpieczeństwa na drodze...

(...) - Wycinkę drzew zleciliśmy na wniosek sołtysa wsi Mariusza Puchalskiego i za zgodą wójta Wydmin - wyjaśnia Grzegorz Moszczyński, zastępca dyrektora ZDP. - W większości były to topole i brzozy. Stanowiły zagrożenie dla użytkowników drogi. Drzewa do wycinki wytypował nasz pracownik w obecności urzędnika gminy Wydminy.

Sołtys Siemionek Mariusz Puchalski, jako argument za wycinką drzew, pokazuje nam zdjęcia drogi po sierpniowej nawałnicy. Wiatr przewrócił wówczas brzozę, która zatarasowała drogę we wsi oraz połamał wiele konarów. - Jeszcze na długo przed tą burzą napisałem do Zarządu Dróg Powiatowych prośbę o wycinkę krzaków w rowach i sprawdzenie drzewostanu - mówi sołtys Puchalski. - Nasza droga jest fatalna, zaczyna coraz bardziej przypominać wąwóz. Oczyszczone rowy i uporządkowane pobocza będą wstępem do dalszych prac przy naszym łączniku ze światem. Może kiedyś doczekamy się we wsi asfaltu.

Dyrekcja ZDP w Giżycku nie planuje jednak w najbliższym czasie żadnych poważnych inwestycji na tej drodze. Wycięciem drzew zajął się Tartak Wydminy. Zapłatę za wykonanie zlecenia właściciel tartaku Witold Lula odebrał "w naturze" - było nią pozyskane drewno opałowe..."

Anna Baranowska
Gazeta Olsztyńska


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz