DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Gdzie wolno stosować niebezpieczne drewno

Autor:
Źródło:
Data: 2007-09-28


"30 września wchodzi w życie rozporządzenie ministra gospodarki z 25 czerwca 2007 r., które znowelizowało rozporządzenie z 5 lipca 2004 r. w sprawie ograniczeń, zakazów lub warunków produkcji, obrotu lub stosowania substancji niebezpiecznych oraz zawierających je produktów (Dz.U. nr 116, poz. 806).

Wprawdzie nadal obowiązywał będzie zakaz wprowadzania do obrotu drewna zabezpieczonego związkami arsenu bądź zawierającymi je preparatami, ale znowelizowane przepisy przewidują od tej zasady wyjątek, wówczas gdy drewno zostanie jeszcze dodatkowo zabezpieczone roztworem nieorganicznych związków miedzi, chromu i arsenu. Należy wówczas na nim umieścić informację: zawiera arsen, stosować wyłącznie do celów zawodowych i w instalacjach przemysłowych.
Takie drewno można będzie wykorzystać do budowy mostów, baterii przeciwhałasowych, barierek bezpieczeństwa na autostradach, ale w żadnym wypadku do budowy budynków mieszkalnych, garaży, obiektów małej architektury i tam, gdzie występuje ryzyko wielokrotnego kontaktu ze skórą człowieka."

MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ
Gazeta Prawna Nr 189 (2059) Biznes i prawo gospodarcze


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz