DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Kronospan: 50 mln euro na inwestycje w Strzelcach

Kronospan

Autor:
Źródło: Kronospan
Data: 2007-09-27


Grupa Kronospan przystępuje do realizacji projektu inwestycyjnego w Strzelcach Opolskich. Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą min. 50 mln euro. Produkcja w nowo powstającym zakładzie ruszy już w 2008 roku, a zatrudnienie w nim znajdzie bezpośrednio niemniej niż 200 osób.

Budowa fabryki Kronospan w Strzelcach OpolskichBudowa fabryki Kronospan w Strzelcach OpolskichFot. Tamax-Bis Budownictwo

Poszerzenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) umożliwiło rozpoczęcie nowej inwestycji Kronospanu w Strzelcach Opolskich. Firma rozpoczęła już starania o uzyskanie zezwolenia na działalność w strefie. Nowo powstająca fabryka produkować będzie materiały do wyposażenia wnętrz, w szczególności panele podłogowe oraz płyty drewnopochodne, mające zastosowanie w budownictwie. Zakład w Strzelcach Opolskich będzie także znaczącym Centrum Logistycznym dla Klientów Grupy Kronospan, zarówno z kraju jak i rynków sąsiednich.

„Ofertą inwestycyjną na terenach byłej cementowni w Strzelcach Opolskich zainteresowały nas władze miasta. Jesteśmy pod wrażaniem przedsiębiorczości, profesjonalizmu i szybkości działania całego zespołu Urzędu Miejskiego, dzięki czemu tworzy się klimat zdecydowanie sprzyjający inwestycji. Jest to tym ważniejsze, że Kronospan, wyznając filozofię ścisłej współpracy z władzami i lokalnymi społecznościami, inwestuje tylko w tych rejonach, które taką współpracę gwarantują.” – mówi Tomasz Jańczak, pełnomocnik Kronospan Holdings Ltd.

Władze Strzelec Opolskich bardzo szybko zareagowały na propozycję zlokalizowania inwestycji właśnie w tym mieście oraz sprawnie poprowadziły wspólnie z zarządem KSSE procedury niezbędne do objęcia terenów pod inwestycje statusem stref ekonomicznych. Pozytywnie przebiegają uzgodnienia z władzami samorządu na temat udostępnienia inwestorowi niezbędnej do tak dużej inwestycji infrastruktury. Kronospan przewiduje, że projekt inwestycyjny będzie zrealizowany zgodnie z przewidzianym planem czasowym i zakresem inwestycyjnym. Inwestor przewiduje, że produkcja w fabryce w Strzelcach Opolskich ruszy w 2008 roku, a zatrudnienie w niej znajdzie niemniej niż 200 osób. W projekcie będą wykorzystane najnowocześniejsze technologie produkcyjne dostępne w branży. Głównymi korzyściami tej inwestycji będzie możliwość racjonalnego wykorzystywania surowców drewnopochodnych z regionu, w którym jest zlokalizowana inwestycja jak również udostępnienie klientom nowoczesnych produktów o bardzo wysokich walorach użytkowych i spełnienie rosnących oczekiwań szybko rozwijającego się w Polsce sektora budowlanego.

Jak pokazuje doświadczenie lat ubiegłych inwestycje Kronospanu wiążą się z napływem dużego kapitału na rynek lokalny i zwiększeniem liczby inwestycji w regionie, takich jak: rozbudowa infrastruktury, rozwój branży meblarskiej i usługowej. Ogromne nakłady finansowe na modernizację starych zakładów i budowę nowych fabryk stawiają Grupę w czołówce inwestorów zagranicznych w Polsce.

Olbrzymią wagę w Grupie Kronospan przywiązuje się do ochrony środowiska. Firma inwestuje w systemy zabezpieczeń, odpowiadające najwyższym standardom. Od roku 2001 poszczególne spółki Grupy zdobywały prestiżowe certyfikaty FSC nadawane przez International Certyfication Services Limited (SGS Polska). Otrzymują je wyłącznie firmy, które spełniają surowe, międzynarodowe kryteria dotyczące zrównoważonego zarządzania gospodarką leśną. Kronospan w Polsce otrzymał także Certyfikat ISO 9001: 2000 wydany przez Germanischer Lloyd Certyfikation GmbH. Wyroby Kronospan oraz Kronoflooringu spełniają ponadto wymogi najwyższej klasy higieny E1. W celu oceny poprawności funkcjonowania i bezpieczeństwa urządzeń produkcyjnych i instalacji ppoż. we wszystkich zakładach Grupy Kronospan wdrożono specjalny system ochrony Houskeeping.

Grupa Kronospan, firma o ponad 100 letniej tradycji, jest liderem na światowym rynku produktów drewnopochodnych. Posiada 30 zakładów produkcyjnych w 15 krajach na całym świecie i zatrudnia bezpośrednio kilkanaście tysięcy osób. Na rynku polskim posiada zakłady w Szczecinku, Mielcu, Poznaniu, Dobroszycach, Rudawie i Pustkowie, zatrudniając bezpośrednio ponad 2,5 tys. osób. Wśród krajów, gdzie znajdują się zakłady Kronospanu są m.in.: Austria, Niemcy, Luxemburg, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Ukraina, Łotwa, Rosja i Węgry. Na całym świecie marka Kronospan znana jest przede wszystkim z wysokiej jakości płyt MDF, HDF, płyt wiórowych surowych i melaminowanych oraz paneli podłogowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz