DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

A imię twoje Mondi Świecie

Autor:
Źródło:
Data: 2007-09-26


Jak donosi Express Bydgoski
Hala Widowiskowo-Sportowa w Świeciu będzie nazywać się Mondi. Spółka ma płacić za to miastu 50 tysięcy złotych rocznie. Suma nie jest jednak oszałamiająca. W przyszłym tygodniu nad wejściem głównym do hali pojawi się logo Mondi. Za ten przywilej firma zapłaci 50 tys. złotych...

"Hala Mondi” lub „Hala Mondi Świecie”
Pod jedną z tych dwóch nazw zostanie 6 października otwarty największy obiekt sportowy w mieście. Spółka Mondi Packaging Paper Świecie będzie w zamian wpłacać co roku do kasy miasta 50 tysięcy złotych. Umowa ma być zawarta na trzy lata.
(...)
W przyszłym tygodniu nad głównym wejściem do hali zostanie zamontowane logo Mondi. Biorąc pod uwagę wielkość obiektu i jego rangę, 50 tysięcy złotych nie jest sumą, która powalałaby na kolana.
(...)
Lepszy wróbel w garści
Nazwa sama w sobie nie jest zła. Mnie się podoba. Poza tym, Mondi jest największym pracodawcą i płatnikiem podatków w naszym mieście. To też trzeba wziąć pod uwagę. Moglibyśmy nazwać obiekt inaczej, na przykład „Vistula”, bo były i takie pomysły, ale wtedy nie mielibyśmy 50 tysięcy złotych dodatkowo na jego funkcjonowanie. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu – przekonuje burmistrz. Do końca tego roku hala dysponuje budżetem w wysokości 100 tys. złotych. Jaki będzie on na cały przyszły rok, nie wiadomo dokładnie. Większość funduszy będzie pochodzić z kasy miasta. Przy założeniu, że przyszłoroczny budżet wyniesie pół miliona, to owe 50 tys. złotych za prawo do nadania nazwy, nie jest zbyt dużym zastrzykiem finansowym..."

Andrzej Pudrzyński, Express Bydgoski


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz