DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Swarzędz leasinguje w Warszawie

Autor:
Źródło: Swarzędz Meble
Data: 2007-09-25


Swarzędz Meble SA zawarł z Millennium Leasing Sp. z o.o. umowę leasingu i dzierżawy nieruchomości zabudowanej, położonej w Warszawie, przy ul. Powsińskiej 16.

W skład nieruchomości wchodzi grunt o powierzchni 0,0223 ha będący w użytkowaniu wieczystym wraz z posadowionym na nim budynkiem handlowo - biurowym o powierzchni użytkowej 888,3 m2, stanowiącym odrębny od gruntu przedmiot własności. Dotychczas, leasingowana nieruchomość była najmowana przez Swarzędz Meble S.A. od Millenium Leasing Sp. z o.o. i wykorzystywana na salon meblowy oraz biura spółki.

Zgodnie z umową, Millennium Leasing jako finansujący oddaje Swarzędz Meble budynek wraz z gruntem do używania i pobierania pożytków na czas oznaczony w umowie tj. do końca 2019 roku. Wartość przedmiotu leasingu i dzierżawy ustalona zostało na łączną kwotę 3,3 mln zł netto i stanowi podstawę kalkulacji rat wynagrodzenia. Pierwsza rata w wysokości 592.740 zł netto wraz z prowizją jest płatna w dniu zawarcia umowy, pozostała część wynagrodzenia rozłożona została na 148 miesięcznych rat. Po upływie podstawowego okresu trwania Umowy leasingu i dzierżawy Spółce przysługuje prawo do nabycia nieruchomości za cenę sprzedaży ustaloną na kwotę 1.669.965 zł netto.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz