DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

DDD rusza na Śląsk

Dobre Dla Domu

Autor:
Źródło: Dobre Dla Domu
Data: 2007-09-24


Dobre Dla Domu, franczyzowa sieć sklepów z podłogami, panelami i drzwiami planuje intensywny rozwój na Górnym i Dolnym Śląsku.

W obu regionach powstanie 15 franczyzowych sklepów DDD. Będą one otwierane w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców. W otwarcie franczyzowych sklepów centrala sieci wraz z dostawcami zainwestują łącznie 30 mln zł. W każdym z nowo otwartych salonów znajdzie zatrudnienie 5-6 osób. Każdy sklep będzie też współpracować z kilkoma ekipami monterskimi, certyfikowanymi przez dostawców sieci.

- Śląsk, tak Dolny jak i Górny, jest dla nas strategicznie ważnym obszarem, bowiem są to regiony o największej populacji i dobrych prognozach wzrostu najważniejszych wskaźników makroekonomicznych - wyjaśnia Piotr Matluch, nowy prezes sieci DDD.

Obecnie sieć DDD liczy 16 salonów w tym 15 franczyzowych. Rok 2007 DDD planuje zamknąć liczbą 25 franczyzowych sklepów.

Całkowity koszt otwarcia sklepu DDD to ok. 300 tys. zł., jednak dwie trzecie tej kwoty inwestuje centrala sieci oraz dostawcy w postaci ekspozycji i zatowarowania. Franczyzobiorca inwestuje około 100 tys. zł. Połowa tej sumy (50 tysięcy) to m.in. łączne koszty opłaty wstępnej, zakupu kasy fiskalnej, wózka paletowego oraz wynagrodzenia pracowników przed uruchomieniem sklepu. Druga połowa to koszty zatowarowania z odroczonym terminem płatności.

Sieć sklepów Dobre Dla Domu, należy do Grupy Black Red White - największego producenta mebli w Polsce.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz