DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

4 miliardy brzeszczotów produkcji Bosch

Autor:
Źródło:
Data: 2007-09-24


Fabryka Boscha w St. Niklaus (Szwajcaria) produkuje brzeszczoty do wyrzynarek od 60 lat. W tym roku wyprodukowano 4 miliardowy brzeszczot...

Firma stale rozwija ofertę brzeszczotów wprowadzając innowacyjne rozwiązania. W ostatnim czasie w ofercie Boscha pojawiły się brzeszczoty do cięcia stali szlachetnej (Inox), laminatów (Special for Laminate), betonu (Special for Brick) oraz do czystych cięć w drewnie (Extra Clean for Wood).
W fabryce Boscha, w St Niklaus (Szwajcaria) wyprodukowano 4 miliardowy brzeszczot. Fabryka jest liderem na świecie pod względem produkcji brzeszczotów do wyrzynarek. Ich produkcję rozpoczęto w 1947 roku, kiedy powstał zakład. Dziś firma Bosch – wynalazca wyrzynarki – posiada najszerszą na rynku ofertę brzeszczotów: od prostych brzeszczotów do cięcia drewna aż do wielu rodzajów brzeszczotów specjalistycznych, przeznaczonych do cięcia różnorodnych materiałów.

Brzeszczoty do cięcia stali szlachetnej
Przykładem innowacyjnych rozwiązań są wprowadzone na rynek nowe brzeszczoty do wyrzynarek i pił szablastych, przeznaczone do cięcia stali szlachetnej (Inox). Brzeszczoty te mają wzmocnione zęby o optymalnej geometrii. W porównaniu do popularnych brzeszczotów bimetalowych z uzębieniem standardowym, oferują o 50-100 proc. dłuższą żywotność oraz o 20 proc. większą szybkość cięcia.

Brzeszczoty do laminatów
Nowe brzeszczoty do wyrzynarek: Special for Laminate, z innowacyjnymi ostro zakończonymi zębami, oferują precyzyjne cięcia w laminatach, niezależnie od tego, czy użytkownik rozpoczyna cięcie materiału od dołu, czy od góry. Nie ma już konieczności zaznaczania linii cięcia na spodniej części panelu i cięcia od dołu. Nowe brzeszczoty bimetalowe składają się z zębów ze stali szybkotnącej, spawanych przy pomocy lasera oraz z korpusu wykonanego ze stali (węglowej) narzędziowej, dzięki czemu brzeszczot odznacza się wyjątkową trwałością.

Brzeszczoty do pił szablastych
Brzeszczoty do pił szablastych Special for Brick Bosch opracował z myślą o cięciu porowatej cegły, np. Porotonu, betonu komórkowego oraz płyt spajanych cementem. Cięcie tego typu materiałów nie wymaga już stosowania żadnych specjalistycznych maszyn. Wystarczy zwykła piła szablasta i brzeszczot Special for Brick. Stabilne, indywidualnie lutowane zęby z węglików spiekanych jakości MG20 gwarantują długi okres eksploatacji i wysoką wydajność cięcia brzeszczotów.

Brzeszczoty do czystych cięć w drewnie
Nowością rynkową jest także brzeszczot do wyrzynarki Extra Clean for Wood, specjalista do wykonywania czystych cięć w drewnie. Zaletą drobnego uzębienia są idealnie czyste krawędzie, bez wyszczerbień, po obu stronach materiału.
Każdego dnia z taśm produkcyjnych fabryki Boscha w St. Niklaus schodzi 860 000 brzeszczotów do wyrzynarek i pił szablastych. Oprócz brzeszczotów do pił skokowych fabryka produkuje także noże do urządzeń ogrodowych. W 2006 roku fabryka wyprodukowała 1 272 000 noży, w 2007 produkcja przekroczy prawdopodobnie próg dwóch milionów sztuk...

BOSCH


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz