DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

IV Forum Leśne Człowiek - Las - Drewno

PTL

Autor: dja
Źródło: PTL
Data: 2007-09-24


28 września w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się po raz czwarty konferencja z cyklu "Forum Leśne Człowiek - Las - Drewno". Organizatorami Forum są Polskie Towarzystwo Leśne, Lasy Państwowe, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Konferencje z tego cyklu maja na celu stworzenie platformy wymiany doświadczeń i wiedzy dla osób związanych i zainteresowanych leśnictwem oraz popularyzację w społeczeństwie tematyki leśnej.

Tematami wiodącymi tegorocznego Forum Leśnego będą: "Szkody powodowane przez zwierzynę w lasach i na polu" oraz aktualne tematy, a wśród nich: "Małe i średnie przedsiębiorstwa świadczące usługi na rzecz lasów – stosowane i zalecane technologie", "Polska Platforma Technologiczna Sektora Leśno-Drzewnego" i "Plan działań dotyczących gospodarki leśnej UE".

Forum Leśne rozpocznie się się 28 września 2007, o godzinie 11 w paw. 5 – sala konferencyjna WTC, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podobnie jak w latach poprzednich towarzyszyć będą Forum Leśnemu następujące wydarzenia:
- wręczenie Leśnego Znaku Jakości (Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu)
- wręczenie Licencji dla Zakładów Usług Leśnych

Założenia programowe Forum Leśnego przedstawiają się następująco:

Blok I - „Szkody powodowane przez zwierzynę w lasach i na polu”- 2 godz.
- Marek Pudełko (Instytut Badawczy Leśnictwa – Zakład Ekologii Lasu i Łowiectwa) – „Szkody powodowane przez zwierzynę , aspekt ekologiczny”
- Tomasz Sobalak, Henryk Piskonowicz (Nadleśnictwo Łopuchówko, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu) - „Szkody powodowane przez zwierzynę, aspekt praktyczny”
- dr Kornelia Dobias (Instytut Badawczy Leśnictwa w Eberswalde, Niemcy) – „Monitoring szkód powodowanych w lesie przez zwierzynę w Brandenburgii”
- dr Andrzej Czech (właściciel firmy konsultingowej) - „Charakterystyka szkód powodowanych przez bobry w lesie i na polu oraz sposoby zapobiegania.” głosy w dyskusji - 30 min

Blok II - Tematy bieżące – Aktualności - 2 godz.
- dr inż. Józef Grodecki (Katedra Techniki Leśnej, Akademia Rolnicza w Poznaniu)- „Małe i średnie przedsiębiorstwa świadczące usługi na rzecz lasów – stosowane i zalecane technologie.”
- doc. dr Władysław Strykowski (koordynator PPTSL-D, dyrektor Instytutu Technologii Drewna)- „Polska Platforma Technologiczna Sektora Leśno-Drzewnego”
- Piotr Grygier(dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu) - „Plan działań dotyczących gospodarki leśnej Unii Europejskiej”


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz