/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Mondi wybierze hojniejszego

MPP Świecie

Autor: dja
Źródło: MPP Świecie
Data: 2007-09-20


Grupa Mondi podpisała z firmą Metso umowę na dostawę nowej maszyny papierniczej do produkcji niskogramaturowego papieru makulaturowego do wytwarzania tektury falistej o wydajności do 470,000 ton rocznie.

W zależności od poziomu uzyskanej pomocy rządowej, nowa linia produkcyjna zostanie zlokalizowana w jednym z zakładów: w Świeciu w Polsce lub w Steti w Czechach.

Podpisanie umowy z Metso to istotny etap projektu, ogłoszonego w 2007r. polegającego na zainwestowaniu w nową maszynę papierniczą do produkcji niskogramaturowego papieru makulaturowego do wytwarzania tektury falistej na wschodzących rynkach europejskich ("Emerging Europe").

Jeśli zapadnie decyzja o realizacji inwestycji w Polsce, planuje się, że maszyna papiernicza będzie własnością Mondi Packaging Paper Świecie SA, spółki, której 66% akcji należy do Grupy Mondi.

Projekt będzie także obejmować budowę nowej tekturnicy o wydajności do 250 milionów m2 rocznie (jednak w innej lokalizacji niż fabryki w Świeciu i Steti). Całkowity łączny koszt tych inwestycji szacuje się na 350 mln euro, a realizacja projektu ma zakończyć się w czerwcu 2009r.

Oczekuje się, że nowa maszyna będzie wyraźnym liderem kosztowym w Europie, łącząc korzyści funkcjonowania w warunkach, gdzie koszty są niskie w "Emerging Europe" z synergią pochodzącą z wykorzystania infrastruktury istniejącego zakładu i wspierających organizacji sprzedaży i dystrybucji. Ponadto, umożliwi ona udział w segmencie niskogramaturowych papierów do produkcji tektury falistej wykazującym duży wzrost przy wsparciu szybko rozwijającego się sektora wytwórczego w tej części Europy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz