DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Likwidacja Calisii

Radio Centrum Kalisz

Autor: dja
Źródło: Radio Centrum Kalisz
Data: 2007-09-20


Fabryka Fortepianów i Pianin Calisia zostanie zlikwidowana. Zarząd spółki nie znalazł żadnego inwestora, który chciałby zainwestować w tę liczącą 130 lat tradycji fabrykę.

Pianino Retro<br>fot. CalisiaPianino Retro<br>fot. Calisia

W okresie swojej świetności Calisia produkowała ok. 400 pianin i kilkanaście fortepianów rocznie. 35 osobowa załoga dostała wypowiedzenia i obecnie kończy ostatnie zamówienia.

Od 7 lat głównym udziałowcem Calisii jest warszawska Unitra (70% udziałów), która zainwestowała w zakład ponad 2 miliony złotych. 27% udziałów w spółce ma Urząd Miasta Kalisza.

Jako główne przyczyny upadku fabryki wskazywana jest konkurencja z Chin, produkująca instrumenty za połowę ceny wyrobów Calisii; zadłużenie spółki i wieloletni brak modernizacji produkcji.

Według wiceprezydenta Kalisza - Daniela Sztandery - przyczyną upadku zakładu było również złe zarządzanie. Miasto w żaden sposób nie może pomóc Calisii, bo nie może prowadzić działalności gospodarczej i dotować firm. Zdaniem Unitry, która nie zamierza już inwestować w spółkę, ewentualne decyzje co do przyszłości zakładu należą obecnie do jej likwidatora.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz