DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Paged inwestuje, aby zwiększyć przychody

Paged

Autor: dja
Źródło: Paged
Data: 2007-09-19


Grupa kapitałowa Paged wyda w tym roku na inwestycje ponad 30 mln zł. W przyszłym roku inwestycje grupy sięgną 40-50 mln zł poinformował na konferencji prezes Pagedu Waldemar Czarnocki.

Do największych tegorocznych inwestycji grupy należy zakup przez Paged Meble SA zakładu produkcji mebli w Jarocinie. NA ten cel wydane zostało 13,2 mln zł.

Kolejnych kilkanaście milionów złotych zainwestuje Paged Sklejka SA, głównie w maszyny i linie produkcyjne. W przyszłym roku zakład zakończy etap budowy linii produkcyjnej, dzięki której w ciągu trzech lat produkcja wzrośnie o 20% rocznie. Spółka szacuje, że w tym roku osiągnie ponad 10 mln zł zysku netto. Dynamika sprzedaży co roku rośnie o 15-20%.

Paged Meble planuje w swoich zakładach produkcyjnych restrukturyzację, która potrwa przynajmniej dwa lata. Z posiadanych obecnie 5 fabryk, docelowo mają zostać tylko dwa: Jarocin i Jasienica. Pozostałe trzy zakłady będą sprzedane, ale nie wcześniej niż za dwa lata.

W zakupionej fabryce w Jarocinie, produkowane będą przede wszystkim meble skrzyniowe i biurowe. W ciągu dwóch lat spółka chce przeprowadzić inwestycje warte ponad 30 mln zł.

W Jasienicy skupiona będzie produkcja krzeseł. Planowana jest tam budowa nowego obiektu produkcyjnego o powierzchni ponad 2 tys. m2.

Paged Meble specjalizuje się w produkcji krzeseł i stołów. W przyszłości spółka chce również zajmować się wyposażaniem w meble hoteli.

Paged Meble SA osiągnie w tym roku według planów ok 180 mln zł sprzedaży, a zysk netto szacowany jest na kilka milionów. Do końca przyszłego roku z obecnych 8 do 16 wzrosnąć ma liczba własnych palcówek handlowych. W pierwszym kwartale 2008r spółka planuje debiut na GPW.

Grupa Paged planuje też budowę centrum logistycznego dla składów handlowych należących do spółki. Inwestycja pochłonie kilkanaście milionów złotych.

Dzięki inwestycjom zrealizowany ma być cel, którym jest osiągnięcie 20% dynamiki wzrostu sprzedaży całej Grupy. W pierwszej połowie 2007 według raportu skonsolidowanego Grupa Paged wygenerowała przychody na poziomie 177,358 mln zł (2006: 169,355 mln zł). Zysk operacyjny wyniósł 16,645 mln zł (2006: 14,315 mln zł), a zysk netto przypadający na podmiot dominujacy 11,074 mln zł (2006: 8,503 mln zł).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz