DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Płyty izolacyjne Kronotherm FG

Pegasus Public Relations

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: Pegasus Public Relations
Data: 2007-09-18


Dużymi krokami zbliża się zima, dlatego jest to ostatni moment, aby ocieplić swój dom. Dzięki zastosowaniu oferowanej przez firmę Kronopol wełny drzewnej Kronotherm FG każdy z nas doskonale poradzi sobie z ociepleniem budynku i zmniejszeniem strat ciepła w okresie zimowym...

<font color=gray>Płyta izolacyjna firmy Kronopol<br>Kronotherm FG  (fot. Kronopol)</font><font color=gray>Płyta izolacyjna firmy Kronopol<br>Kronotherm FG (fot. Kronopol)</font>

Płyty Kronotherm FG dzięki swojej zwartej budowie bardzo dobrze dopasowują się do kształtu wypełnianej przestrzeni. Materiał jest wykonany z włókien drzewnych, połączonych włóknami wiążącymi. Dzięki temu płyty Kronotherm FG są antyalergiczne, nie powodują podrażnień skóry, nie zawierają żadnych żywic, ani środków klejących. Są produktem ekologicznym i przyjaznym dla środowiska, podlegającym procesom recyklingu.

Pewność i bezpieczeństwo montażu
W wyniku specjalnego procesu produkcji, płyty Kronotherm FG mają jednorodną, zwartą strukturę. Aby szczelnie wypełnić przestrzeń pomiędzy belkami, słupkami i krokwiami wystarczy zachować 10 milimetrowy tzw. naddatek zaciskowy. Duża gęstość płyt, ich elastyczność i sprężysta struktura powoduje, że nie ma niebezpieczeństwa, że płyta osiądzie pod wpływem własnego ciężaru czy na skutek drgań podczas transportu gotowych elementów. Dzięki swojej budowie Kronotherm nadaje się do krojenia specjalnymi nożami lub elektrycznymi piłami tarczowymi czy taśmowymi.

Gęstość płyty wynosi 45 kg/m³, a więc dwukrotnie więcej od powszechnie stosowanych materiałów izolacyjnych. Ma to bardzo duże znaczenie dla izolacji akustycznej. Materiał o większej gęstości znacznie lepiej tłumi dźwięki przechodzące przez przegrody ścian, stropów i dachów (tzw. dźwięki powietrzne). Zwarta struktura płyty zapobiega jej osiadaniu i tworzeniu się wolnych przestrzeni, tzw. mostków akustycznych. Od strony logistycznej warto pamiętać o tym, aby płyty składować i montować w miejscu suchym, dobrze przewietrzonym, nie narażonym na kondensację pary wodnej.

Dane techniczne:
Płyty izolacyjne Kronotherm FG dostępne są na polskim rynku w grubościach od 50 do 200 mm. Format płyty wynosi 1350 x 575 mm. Klasyfikacja Ogniowa E, (zgodna z normą europejską EN 13501-1), cechuje wyroby, które w krótkim czasie są odporne na działanie małego płomienia, utrudniając jego rozprzestrzenianie. Już na etapie produkcji dodawany jest specjalny środek przeciwpalny – fosforan amonowy, który w znacznym stopniu ogranicza właściwości palne płyty.
Stosowanie płyt Kronotherm FG wpływa korzystnie na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku, na obniżkę kosztów ogrzewania zimą i klimatyzacji w lecie. Duża zdolność kumulacji ciepła szczególnie uwidacznia się w upalne dni. Pod tym względem wełna drzewna zdecydowanie przewyższa stosowane materiały izolacyjne. Kronotherm FG znajduje zastosowanie jako dyfuzyjnie otwarta, oddychająca izolacja do dachów, ścian i stropów. Zalety te w szczególności uwidaczniają się przy ocieplaniu prefabrykowanych elementów budynku.

Płyty izolacyjne Kronotherm FG (Zdjęcia: 3)

<font color=gray>Płyta izolacyjna firmy Kronopol<br>Kronotherm FG  (fot. Kronopol)</font><font color=graY>Montowanie płyty izolacyjnej<br> Kronotherm FG (fot. Kronopol)</font><font color=graY>Specjalny nóż do cięcia<br> izolacji (fot. Kronopol)</font>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz