DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Święto Drzewa

Autor:
Źródło:
Data: 2007-09-16


"Święto Drzewa" obchodzone jest w Koszalinie rokrocznie 10 października. Obchody tegorocznej - piątej - edycji Święta poświęcanego drzewom, będzie się składać z dwóch części:

 • przekazywania przez mieszkańców i gości Koszalina życzeń dla Ziemi, drzew i przyrody,
 • uroczystego odczytania części życzeń i sadzenia drzew. Święto w Koszalinie rozpoczęło się już wczoraj i to w sposób odbiegający od dotychczas obowiązujących schematów - na I piętrze Urzędu Miejskiego znajduje się:
  - Księga Życzeń dla Ziemi, dla drzew, dla przyrody,
  - Drzewo Życzeń, wykonanego przez uczennicę Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie,
  - Skrzynia Życzeń.

  Życzenia przyrodzie można wpisywać zarówno do Księgi, jak również wrzucać kartki z nimi do skrzyni. Co się z nimi stanie?
  10 października odbędą się główne obchody "Święta Drzewa". Na terenie Zespołu Szkół nr 11 przy ulicy Jabłoniowej 2 w Koszalinie odbędzie się uroczyste odczytanie najpiękniejszych "serdeczności" dla Ziemi, drzew i przyrody oraz występ artystyczny przygotowany przez uczniów. Następnie Prezydent Miasta, zaproszeni goście i dzieci zasadzą drzewa, pod którymi zostaną umieszczone wszystkie kartki, uprzednio wrzucone do Skrzyni Życzeń.
  11 października Księga Życzeń wraz ze zdjęciami uwieczniającymi koszalińskie Drzewo Życzeń i uroczyste sadzenie drzew, zostanie wysłana do Klubu Gaja - inicjatora Święta.
  Do współpracy w obchodach tegorocznego "Święta Drzewa" zaproszono Zespół Szkół nr 11, Zespół Szkół Plastycznych oraz pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej - Spółka z o.o. w Koszalinie.

  Źródło informacji: INTERIA.PL


 •  
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz