/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Hydrauliczne zbijanie palet (Obrobić lite, cz.4)

Forum Przemysłu Drzewnego

Autor: Opr. Marcin Duchnowicz / JR
Źródło: Forum Przemysłu Drzewnego
Data: 2005-05-05


Dobrym przykładem urządzenia do obróbki drewna litego może być nagrodzona złotym medalem podczas ubiegłorocznych targów Drema hydrauliczna zbijarka palet Storti z przemiennym systemem pracy. Maszyna wyposażona jest w dwa podajniki na 12 wyjść dla gwoździ (każdy) i 24 uchwyty zaciskowe (łącznie). Zarówno długość, jak i szerokość palet maksymalnie mogą osiągać 1500 mm. Dopuszczalna wysokość nie może przekraczać jednak 180 mm.

Zbijarka do palet StortiZbijarka do palet StortiFot. Storti

Korpus zbijarki tworzy stal spawana elektrycznie o wysokiej wytrzymałości. Przesuw stołu pracy tego urządzenia prowadzony jest za pomocą wału z zębatkami i zębnika. Z kolei przekładnię zasilającą wyposażono w przetwornik częstotliwości, który pozwala na regulację prędkości posuwu. Ruch wózka umożliwia stalowy wałek z dwoma kołami zębatymi na dwóch zębatkach. Dzięki przekładni holownika, zasilanej zmiennikiem częstotliwości, ułatwiona jest regulacja prędkości posuwu wózka oraz jego przyśpieszania lub hamowania.

Panel sterujący z ekranem dotykowym zbijarki zapamiętuje sekwencje pracy - nawet 100 wymiarów palet. Za jego pomocą kontrolowany jest rozładunek podajników gwoździ, czas pracy, długość przerwy, a także ilość zbić do wykonania w przypadku, gdy używa się jednocześnie różnych typów gwoździ.


Zbijarka Storti jest zgodna z normami CE i zaprojektowana tak, aby szybko przystosowywać się do zmian formatu palet. Maszyna posiada również dodatkowe opcje do produkcji europalet: trzeci pojemnik na gwoździe z 12 wyjściami, zwiększenie mocy centralki hydraulicznej do 11 kW oraz dwa dodatkowe uchwyty zaciskowe.

 

1 2 3 4 5

 

Obrobić lite, cz.1
Specjalistyczne linie produkcyjne (Obrobić lite, cz.2)
Centrum z oknem w tle (Obrobić lite, cz. 3)
Hydrauliczne zbijanie palet (Obrobić lite, cz.4)
Cięcie listew i lameli (Obrobić lite, cz. 5)

Hydrauliczne zbijanie palet (Obrobić lite, cz.4) (Zdjęcia: 2)

Zbijarka do palet Storti

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz