DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wioska Budowlana w Urzucie

Lasy Państwowe

Autor: Eugeniusz Pudlis
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2007-09-16


"Frekwencja zwiedzających domy w Wiosce Budowlanej w Urzucie pod Warszawą, choć to przełom lata i jesieni, jest wciąż wysoka. Do tego jedynego w Polsce obiektu, w którym prezentowane są domy zbudowane głównie z drewna, zlokalizowanego 25 km od centrum stolicy, przyjeżdża tygodniowo około 500 potencjalnych nabywców...

Goście, którzy zawitają do Wioski Budowlanej, mogą obejrzeć drewniane domy jednorodzinne, budowane w różnych technologiach - zarówno z bali, jak i te wznoszone systemem kanadyjskim, gdzie szkielet tworzy konstrukcja drewniana, a ściany wypełnia również drewno albo inne materiały. W Urzucie można także obejrzeć domki letniskowe, altany, meble ogrodowe oraz plac zabaw dla dzieci z drewnianymi huśtawkami i zjeżdżalniami.

Dwór Polski...
Wśród prezentowanych domów ciekawa jest propozycja domu drewnianego firmy Danmar z Szymbarka koło Wieżycy, nazwana przez producenta Dworem Polskim. Obiekt ten wyróżnia się dachem, który stanowi strzecha z trzciny. Jest to - jak opisuje Krzysztof Fijarczyk - konstrukcja szkieletowa typu szwedzkiego, łączona na zewnątrz na tzw. zamek. Drewno sosnowe, z którego Dwór zbudowano, zabezpiecza fińska farba zwana tikurillą. Dom posadowiony na płycie betonowej, jest ocieplony 15 cm warstwą wełny mineralnej. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 140 m. kw.

Dom firmy Skrzat
Innym obiektem, przyciągającym uwagę gości Wioski Budowlanej jest dom z drewnianych bali, ręcznie obrabianych, proponowany przez warszawska firmę Skrzat. Wzdłuż jednej ze ścian domu posadowione jest potężne, drewniane koło młyńskie, obracane przez strumień wody. Zieleń, wkomponowana w najbliższe otoczenie tego domu, jest efektem jeszcze jednej specjalności firmy, którą jest urządzanie ogrodów: popularnych skalniaków, ogródków wodnych, a nawet kwitnących dachów..."

Eugeniusz Pudlis
Echa Leśne


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz