DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Kimberly-Clark zbuduje fabrykę w Rosji

Autor:
Źródło:
Data: 2007-09-13


Kimberly-Clark, światowy lider w produkcji papierowych artykułów higienicznych, zbuduje swoją pierwszą fabrykę w Rosji...

Obiekt rozpocznie działanie w 2009 roku. W rosyjskiej fabryce produkowane będą artykuły higieniczne marek Kleenex i Huggies. Obecnie wyroby sprzedawane przez K-C w Rosji są importowane. Źródłem dostaw jest m.in. polska papiernia w Kluczach.
Rozwój na rynku rosyjskim jest istotną częścią strategii koncernu zakładającej przyśpieszenie wzrostu na 6 rynkach krajów rozwijających się. Oprócz Rosji są to Brazylia, Indonezja, Chiny, Indie i Turcja.
Budowa fabryki w miejscowości Stupino położonej w odległości 100 km od Moskwy rozpocznie się w tym miesiącu. Zakład zajmie powierzchnię 40 hektarów. W pierwszej fazie funkcjonowania, zatrudnienie znajdzie w nim około 150 osób. Fabryka w Stupinie będzie dostarczała artykuły higieniczne do klientów Kimberly-Clark w Rosji i krajach z nią sąsiadujących.
Międzynarodowy koncern Kimberly-Clark rozpoczął inwestycje w rozwój na rynku rosyjskim w 1995 roku. Obecnie marki Kimberly-Clark zajmują czołowe pozycje w swoich segmentach rynku. Najsilniejszą marką firmy w Rosji jest Huggies.

KIMBERLY - CLARK / http://media.netpr.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz