DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wielki boom w branży, ale ceny nie rosną

Autor:
Źródło:
Data: 2007-09-13


"Ceny okien i drzwi od dłuższego czasu stoją w miejscu. To wynik ostrej konkurencji. Ale ostatnio firmy coraz częściej, zamiast ze sobą walczyć, łączą siły - pisze "Rzeczpospolita".

Przed rokiem szwedzki koncern Inwido wchłonął polską Sokółkę. Niewykluczone, że do grupy wkrótce dołączą kolejni rodzimi producenci okien i drzwi. Giełdowy Tras-Intur właśnie finalizuje przejęcie jednego z większych producentów stolarki budowlanej z drewna w naszym kraju - firmy Humdrex.
A Stolarka Wołomin kilka miesięcy temu stworzyła grupę z Seeger Dach i Remix. Kontrolujący wszystkie trzy spółki Jarosław Mikos przyznaje, że rozmawia o kolejnych przejęciach.
- Rynek jest bardzo rozdrobniony, a firmy zarzynają się, proponując coraz niższe ceny. Naturalnym krokiem jest więc konsolidacja -mówi "Rz" Jarosław Mikos.
- Procesy konsolidacyjne potęgowane są zaostrzonymi standardami europejskimi, które musi spełniać stolarka. Wpływa na to też duża ilość firm działających na rynku, w tym nawet tzw. przedsiębiorstw garażowych -dodaje Kamila Newlin-Łukowicz, specjalista ds. PR w firmie Drutex, który jest jednym z największych w Polsce producentów stolarki z PCW, drewna i aluminium. -Żeby produkować okna plastikowe, nie potrzeba wielu inwestycji, więc zajmuje się tym wiele podmiotów. Dlatego to jeden z nielicznych produktów powiązanych z budownictwem, który nie podrożał w ostatnim czasie - dodaje Jan Mazur, prezes Tras-Inturu."(Rzeczpospolita, pr/)

Więcej w "Rzeczpospolitej"


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz