DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Śmiertelna ofiara pożaru w fabryce mebli

Autor: dja
Źródło:
Data: 2007-09-11


7 września w Perzowie k.Kępna w wyniku pożaru zakładu stolarsko-tapicerskiego zginął współwłaściciel zakładu, a dwóch pracowników zostało rannych.

Łącznie w akcji gaszenia pożaru brało udział 38 zastępów straży pożarnej i 168 strażaków. W wyniku pożaru spaleniu uległy cztery hale produkcyjno-magazynowe z wyposażeniem, dwa namioty - składowiska produktów do produkcji wraz znajdującymi się w nich materiałami, wiata. Uratowano cześć hal produkcyjnych, zbiornik z olejem opałowym, budynek socjalno - biurowy. Szacunkowe straty wynoszą ok. 20 mln zł.

Ogień w tapicerni wybuchł przed godziną 15.00. Szybko się rozprzestrzeniał ze względu na to, że płonęła pianka tapicerska i inne łatwopalne materiały. Płomienie zagrażały okolicznym budynkom. Okoliczności powstania pożaru zbada specjalna komisja.

To drugi duży pożar jaki w ostatnim czasie miał miejsce w okolicach Kępna w zakładach zajmujących się produkcja mebli.

Na początku czerwca w Fabryce Mebli Drewmix (Łęka Mroczeńska) pożar lakierni spowodował straty o wartości ok. 3 mln zł. Ogień strawił kabiny lakiernicze wraz z wyposażeniem oraz poszycie dachowe hali. Z żywiołem przez blisko dwie godziny zmagało się ponad 60 strażaków.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz