DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Tras-Intur wchodzi w branżę konstrukcji stalowych

Tras-Intur

Autor: dja
Źródło: Tras-Intur
Data: 2007-09-11


Tras-Intur w tym roku chce zakończyć budowę grupy kapitałowej dzięki której podwoi przychody.

Maszt telekomunikacyjny<br>fot. OrionMaszt telekomunikacyjny<br>fot. Orion

Spółka włączyła już do grupy firmę Synergis (Dobre Miasto), która produkuje wyroby dla budownictwa z aluminium - okna, drzwi i fasady. Podpisana została też umowa wstępna przejęcia 100% udziałów w Humdreksie w zamian za akcje Tras-Intur. Transakcja ta powinna zostać zakończona do końca października. Humdrex (Iława) znany jest z produkcji drzwi drewnianych. Również do końca października Tras-Intur w zamian za swoje akcje chce przejąć 100% udziałów w spółce Orion (Dobre Miasto), która produkuje m.in. maszty stalowe dla telekomunikacji i konstrukcje dla budownictwa przemysłowego.

Przychody ze sprzedaży Tras-Inturu wyniosą w tym roku 80-90 mln zł. Humdrex będzie miał przychody rzędu 33-35 mln zł, Orion 22-24 mln zł, a Synergis 8-10 mln zł.

Docelowo przychody ze sprzedaży nowego segmentu mają stanowić 50% sprzedaży Grupy z "tendencją wzrastającą". Środki finansowe pozyskane z najbliższej emisji akcji (według planów 30 mln zł) jaką spółka chce przeprowadzić, przeznaczone mają być na budowę cynkowni ogniowej, malarni proszkowej, dokapitalizowanie przejmowanych zakładów i na inwestycje w grupie Tras-Intur. Przedstawiciele firmy poinformowali, że budowa cynkowni, której koszt szacowany jest na 45,3 mln zł, zakończy się w 2010 roku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz