DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

IKEA zmienia opakowania

IKEA

Autor:
Źródło: IKEA
Data: 2007-09-11


Od 14 września 2007 IKEA wycofuje ze sklepów w Polsce jednorazowe, bezpłatne torby plastikowe do pakowania zakupów...

Pieniądze wydawane do tej pory na produkcję bezpłatnych toreb plastikowych IKEA przeznaczy na posadzenie 1 miliona drzew w polskich lasach.

Decyzja o wycofaniu jednorazowych toreb plastikowych jest wynikiem troski o środowisko, w jakim żyjemy i konsekwentnie realizowanej polityki firmy, mającej na celu ograniczenie negatywnego wpływu działalności IKEA na środowisko naturalne. Powszechnie stosowane torby i inne opakowania plastikowe są jednym z największych zagrożeń dla środowiska zarówno, jeśli chodzi o proces ich produkcji, jak i późniejszej utylizacji.

Plastikowe torby są wyjątkowo nieprzyjazne dla środowiska, dlatego zdecydowaliśmy się wycofać torby jednorazowe, a będziemy zachęcać klientów przede wszystkim do wykorzystywania toreb wielokrotnego użytku jak np. niebieskie torby IKEA, które mogą służyć przez wiele miesięcy.

Za pieniądze zaoszczędzone z produkcji jednorazowych toreb plastikowych IKEA posadzi 1 milion drzew. Koszt sadzenia to nie tylko koszt samej sadzonki, ale także koszt rekultywacji i utrzymania zalesianych terenów. Drzewa będziemy sadzić na terenie nadleśnictw wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Mazurskie".
Jednorazowe torby plastikowe wycofujemy od 14 września 2007 – w dniu rozpoczęcia akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA – Polska 2007.

Wycofanie jednorazowych toreb plastikowych to nie jest akcja ograniczona w czasie czy okazjonalna. "Bezpłatne, jednorazowe torby plastikowe wycofujemy ze sklepów IKEA na zawsze!"

Projekt: Dla Natury
Globalną decyzją IKEA jest takie postępowanie, aby działania IKEA miały pozytywny wpływ na ludzi i środowisko. Jednorazowe torby plastikowe są wyjątkowo nieprzyjazne dla środowiska, stąd decyzja o ich wycofaniu z polskich sklepów IKEA.

Powszechnie stosowane torby i inne opakowania plastikowe są jednym z największych zagrożeń dla środowiska zarówno, jeśli chodzi o proces produkcji jak i późniejszej utylizacji.Decyzja IKEI jest wynikiem troski o środowisko i konsekwentnie realizowanej polityki firmy.

W 2006 roku klienci sklepów IKEA w Polsce zużyli ponad 10 milionów bezpłatnych, plastikowych toreb.

"Rezygnując z rozdawania toreb jednorazowych, zaoszczędzimy poważne kwoty, za które posadzimy 1 milion drzew. Koszt sadzenia obejmuje wartość sadzonki oraz koszt rekultywacji i utrzymania zalesianych terenów. Szacujemy, że koszt posadzenia 100 drzew wynosi od 10 do 20 zł. Drzewa będziemy sadzić na terenie nadleśnictw wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Mazurskie" tj. nadleśnictw Strzałowo, Mrągowo, Spychowo, Maskulińskie i Pisz."

10 powodów, dla których warto mieć niebieską torbę IKEA
1. Wspaniała na zakupy, nie tylko w IKEA
2. Zastępuje aż 6 zwykłych, jednorazowych plastikowych toreb
3. Zmieści rzeczy na 2 prania w dużej pralce
4. Idealna na resztki roślinne przy pracach ogrodowych
5. Łatwo można ją zmienić w torbę-lodówkę, wystarczy włożyć butelki z napojami i dorzucić woreczki z lodem
6. Do zbierania makulatury albo szklanych opakowań
7. Na plażę, do klubu fitness albo na basen
8. Świetna na jednodniowy wyjazd z noclegiem
9. Pomieści wszystkie ubrania, które podczas porządków przeznaczysz dla potrzebujących
10. Na zabawki i wszystkie rzeczy Twojego ulubionego zwierzaka

IKEA Public Relations


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz