DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Black Red White zainwestuje 190 mln zł

Rzeczpospolita

Autor: Robert Horbaczewski, oprac. dja
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2007-09-10


Największy polski producent mebli Black Red White wyda w tym roku blisko 190 mln zł na rozwój sieci sprzedaży oraz konsolidację grupy kapitałowej poinformowała "Rzeczpospolita".

Spółka ma coraz większe przychody i zwiększa poziom inwestycji. W ciągu ostatnich dwóch lat środki na ten cel wzrosły ze 123 mln zł do 190 mln zł. Przede wszystkim kierowane są na rozbudowę mocy produkcyjnych, powierzchni magazynowych i wystawienniczych. W tym roku spółka kosztem 90 mln zł uruchamia m.in. kolejne cztery wielokopowierzchniowe salony w Warszawie, Będzinie, Zabrzu i Chorzowie. Po zakończeniu inwestycji do BRW należeć będzie 38 własnych salonów i ponad 1000 punktów sprzedaży. Od kilku lat Black Red White kontynuuje strategię rozwoju grupy, dokapitalizowując spółki, w których posiada stuprocentowy udział, nabywając nowe udziały w firmach powiązanych, a także tworząc nowe podmioty w kraju i za granicą. W 2006r. podwyższony został kapitał zakładowy w firmie Trax-BRW (produkcja krzeseł i stołów) oraz w spółkach zależnych w Niemczech, Grecji i na Ukrainie. Utworzone zostały też dwie nowe firmy handlowe na Białorusi i Ukrainie w których objęte zostało od 5 do 90% udziałów oraz zawiązana spółka Komplet Plus w Mielcu (produkcja tapicerki). BRW weszła też w segment usług informatycznych, kupując 60% udziałów w spółce Compsoft. Dziś holding BRW skupia już ponad 20 różnych firm w Polsce, Niemczech, Grecji, Belgii, Ukrainie, Białorusi i Rosji.W bieżącym roku na procesy konsolidacyjne planowane są nakłady w wysokości ok. 50 mln zł.

Black Red White w 2006r. osiągnął 1,230 mld zl przychodów i 103,5 mln zł zysku. Zatrudnienie wynosiło 810 osób. W roku bieżącym planowany jest 15% wzrost sprzedaży. BRW jest jednym z europejskich potentatów w produkcji i sprzedaży mebli skrzyniowych wykonanych na bazie płyt wiórowych. Głównym akcjonariuszem spółki jest Tadeusz Chmiel posiadający 94,9% jej kapitału.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz