/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zmiany organizacyjne w koncernie Stora Enso

 PAI PrintinPoland.com

Autor:
Źródło: PAI PrintinPoland.com
Data: 2007-09-10


Koncern Stora Enso poinformował o reorganizacji swoich struktur. W miejsce dotychczasowych czterech dywizji utworzono osiem działów: Fine Paper, Merchants, Consumer Board, Industrial Packaging, Magazine Paper, Newsprint, North America i Wood Products. Zmiany mają wzmocnić pozycję Stora Enso na światowym rynku papierniczym i poprawić zyskowność firmy...

Jak zapewnia Jouko Karvinen, CEO koncernu Stora Enso, zmiany organizacyjne przyniosą zarówno firmie, jak też jej klientom i akcjonariuszom wiele korzyści: Głównym celem przyświecającym obecnej reorganizacji jest przekazanie osobom kierującym poszczególnymi działami oraz podlegającym im zespołom pełnej odpowiedzialności za poprawę wyników finansowych w danym obszarze, zmniejszenie liczby szczebli kadry zarządzającej i przyspieszenie procesów decyzyjnych. Zmiany te wpłyną również w sposób pozytywny na naszą przejrzystość w oczach inwestorów i klientów, głównie dzięki rozszerzonemu zakresowi raportowania o wynikach. Nowa struktura Stora Enso ułatwi też przeprowadzenie analizy poszczególnych segmentów naszej działalności jak też zwiększy skalowalność firmy, wzmacniając tym samym pozycję koncernu wobec potencjalnej, dalszej konsolidacji przemysłu.

Reorganizacja ma również poprawić wyniki Stora Enso w Ameryce Północnej: Oczekujemy, że stanie się tak dzięki wydzieleniu osobnej jednostki biznesowej North America, zajmującej się wyłącznie tamtejszym rynkiem i odpowiedzialnej w zakresie wyników finansowych bezpośrednio przede mną jako prezesem grupy – mówi Karvinen. – Kluczowe kryteria, jakie zastosowaliśmy przy definiowaniu nowej struktury koncernu, były związane z identyfikacją poszczególnych jednostek z obszarami ich działania jak również z przydzieleniem odpowiednio licznej grupy klientów każdej z nich, przy jednoczesnym utrzymaniu jasnych i przejrzystych relacji ze wszystkimi odbiorcami.

Na czele nowego zespołu kierującego działalnością Stora Enso (Group Executive Team – GET), stoją Jouko Karvinen, CEO koncernu, i Hannu Ryöppönen jako jego zastępca i dyrektor finansowy (CFO). Ponadto w skład GET weszli: Christer Ågnen, który odpowiada działy HR, IT i rozwój; Bernd Rettig, odpowiedzialny za działy technologii, badań i rozwoju, logistykę i inwestycje; Aulis Ansaharju, odpowiedzialny za dział Fine Paper (papiery graficzne); Mats Nordlander odpowiedzialny za działy Consumer Board (kartony opakowaniowe) i Merchants (sieć sprzedaży); Veli-Jussi Potka, odpowiedzialny za dział Industrial Packaging (opakowania przemysłowe); Hannu Alalauri, odpowiedzialny za dział Magazine Paper (papiery publikacyjne); Juha Vanhainen, odpowiedzialny za dział Newsprint (papiery gazetowe); Elisabet Salander Björklund, odpowiedzialna za dział Wood Products (produkcję drewna, jego dostawy i celulozę); John Gillen, tymczasowo odpowiedzialny za działalność Stora Enso w Ameryce Północnej.

Szczegóły dotyczące przyszłego kierownictwa działu North America zostaną opublikowane w późniejszym czasie. Wszystkie osoby wchodzące w skład GET, z wyjątkiem CEO i jego zastępcy pozostają w randze Executive Vice President (EVP).

Jestem wielce rad, że w nowym zespole GET znalazło się wielu liderów z bogatym doświadczeniem jeśli chodzi o pracę w Stora Enso. Tak więc są tu osoby znakomicie znające przemysł celulozowy, papierniczy i kartonowy, jak również ludzie o bogatym doświadczeniu zgromadzonym podczas pracy w innych branżach, tacy jak Hannu Ryöppönen i ja. Jako grupa, mamy przed sobą jeden cel: wzmocnić pozycję firmy i poprawić zyskowność. Musimy natychmiast przyspieszyć procesy decyzyjne i wdrożyć programy redukcji kosztów, przy jednoczesnym zapewnieniu obsługi klientów na najwyższym poziomie. Tego oczekuję od nowo powołanego zespołu i podzespołów mu podlegających – mówi Jouko Karvinen.

PAI PrintinPoland.com


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz