DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Większy Wood-Mizer

Wood-Mizer

Autor:
Źródło: Wood-Mizer
Data: 2007-07-16


W dniu 12 lipca 2007 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej firmy Wood-Mizer. Nowy budynek został wybudowany wyłącznie aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na brzeszczoty Wood-Mizer, serii: SilverTip, Professional oraz DoubleHard.

fot. Wood-Mizerfot. Wood-Mizer

Wraz ze stałym wzrostem zapotrzebowania na produkty oferowane przez Wood-Mizer i – co za tym idzie – ze zwiększaniem produkcji, zaistniała potrzeba rozbudowy firmy. Prace w tym kierunku rozpoczęły się w marcu tego roku. Powierzchnia całkowita hali powiększa się o 865 m2. Powstaje także zupełnie nowy budynek o powierzchni 2400 m2, przeznaczony wyłącznie do produkcji brzeszczotów. Tylko w zeszłym roku Wood-Mizer wyprodukował 2 000 000 m brzeszczotów, a w 2007 roku liczba ta zostanie podwojona.

Prace budowlane przebiegały równocześnie ze stałym procesem produkcyjnym. Było to uciążliwe, zarówno dla firmy budującej, jak i dla pracowników Wood-Mizer, jednak sprawna organizacja prac zminimalizowała te niedogodności. Rozbudowa hali produkcyjnej Wood-Mizer i nowy budynek produkcji brzeszczotów pozwolą na lepszą organizację stanowisk pracy. Jednocześnie z uruchomieniem nowej hali, planowana jest także rozbudowa magazynów, które będą miały większe możliwości gromadzenia brzeszczotów i części zamiennych. Celem firmy jest dostarczanie wyrobów klientom w jak najkrótszym czasie.

"Dynamiczny rozwój rynku maszyn i urządzeń dla tartacznictwa mobilizuje nas do kontynuowania inwestycji w rozwój naszych linii do produkcji brzeszczotów oraz montażu maszyn. Jestem przekonany, że rozbudowa naszej infrastruktury produkcyjnej pozwoli nie tylko realizować zamierzone cele produkcyjne, ale również wpłynie na jeszcze lepszą jakość produktów Wood-Mizer oraz skrócenie czasu dostaw maszyn do klientów w Europie, Azji i Afryce" – mówi Richard Vivers, prezes Wood-Mizer Industries.W 2007 roku mija 25 rocznica powstania firmy oraz 17 lat odkąd Wood-Mizer zaistniał w Polsce i w Europie. Przez wszystkie lata działalności firmy, traki Wood-Mizer zrobiły światową karierę łącząc amerykańską innowacyjną technologię z polską współpracą inżynierską, kreatywnością i chęcią zdobywania nowych rynków. Wood-Mizer Industries w Kole obsługuje rynki całej Europy, Azji i Afryki za pośrednictwem szerokiej sieci przedstawicielstw.

W początkowym okresie traki sprowadzano zmontowane ze Stanów Zjednoczonych, jednak sprzedaż na rynku europejskim gwałtownie rosła i od 1992 roku zaczęto przenosić część produkcji do Koła. Obecnie zakład w Kole wykonuje ponad 90% czynności produkcyjnych, przy użyciu głównie polskich części.

Przystosowanie maszyn do warunków europejskich było bardzo rozsądnym posunięciem, które pozwoliło ograniczyć koszt gotowego produktu. Dzisiaj Wood-Mizer Industries jest dynamiczną i nowoczesną firmą o globalnym zasięgu. W okresie swojej 25 letniej działalności Wood-Mizer wyprodukował ponad 40 000 traków. Dzisiejsza oferta obejmuje traki serii: LT10, LT15, LT20, LT40, LT70, maszyny do obróbki wtórnej oraz nowe wyroby z linii produktów przemysłowych sprzedawanych pod marką AWMV. Do głównych produktów zalicza się także szeroką ofertę brzeszczotów oraz urządzenia do ich ostrzenia i regeneracji. Suszarnie i inne maszyny potrzebne do pracy w tartaku stanowią dopełnienie szerokiej oferty firmy.

Wszystkim działaniom podejmowanym przez firmę Wood-Mizer przyświeca jeden cel – Dokładne i kompleksowe rozpoznanie potrzeb Klienta. Na wszystkich etapach działania – od projektowania produkcji, poprzez doradztwo przy doborze właściwych rozwiązań, aż po obsługę zamówień – Wood-Mizer zapewnia wszystkim Klientom najwyższą jakość. Gwarancją tego jest wdrożony system zapewnienia jakości spełniający wymagania normy ISO 9001:2000 a rygorystyczna kontrola jakości umożliwia udzielanie Klientom specjalnych warunków gwarancyjnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz