DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Łódzka IKEA się ślimaczy

Autor:
Źródło:
Data: 2007-09-06


Sklep IKEA powstanie w Łodzi jeszcze później niż obiecywano. Nie jesienią 2008 r., ale latem 2009 roku...

(...) wielu łodzian interesuje, kiedy będzie można kupić współczesne meble i naczynia zaprojektowane w Skandynawii. Okazuje się, że nie tak szybko. Rok temu Jan Pradyszczuk, dyrektor IKEA Polska, podczas wizyty w Łodzi zapewniał, że na zakupy można się będzie wybrać jesienią 2008 r. Teraz - okazuje się - że sklep będzie jednak otwarty w sierpniu 2009 r.
Harmonogram prac jest taki: archeolodzy zakończą badania w połowie września, potem rozpoczną się prace drogowe wokół przyszłego centrum (inwestor na spółkę z miastem przebuduje ul. Pabianicką i skrzyżowanie z ul. Chocianowicką). Prace drogowe zakończą się wiosną 2008 r. Dopiero potem ruszy budowa sklepu.
W Łodzi powstanie sklep wraz z parkiem handlowym uzupełniającym asortyment oferowany w IKEA (sprzęt AGD, sprzęt elektroniczny), czyli - podobnie jak w Jankach - gdzie obok IKEA są sklepy oferujące wyposażenie mieszkań, którym IKEA nie handluje. Sklep główny będzie miał 28 tys. mkw. pow. Zatrudnienie znajdzie w nim 250 osób. A właściwie częściowo już znalazło, bo niektórzy pracownicy są już na stażach w innych sklepach IKEA w Polsce...

wiol
Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz