DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Certyfikat FSC dla Tartaku SOMAPOL

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2007-09-04


W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, NEPCon wykonał audyt w Tartak Chojno "Somapol" Sławomir Sobota w miejscowości Chojno k. Rawicza.

W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-001295, obowiązujący w okresie od 13.08.2007 do 12.08.2012r. 

Firma poddana została certyfikacji FSC w roku 2004. Od grudnia 2005 certyfikat został zawieszony na wniosek właściciela. Obecnie tartak oprócz podstawowej grupy wyrobów jakim są sosnowe i świerkowe elementy konstrukcyjne na potrzeby budownictwa (w tym więźby dachowe, krawędziaki, łaty) produkuje również klejone płyty meblowe, z przeznaczeniem dla przemysłu meblarskiego, tarcicę mokrą i suchą (z sosny, świerku, modrzewia) oraz sosnową boazerię i podłogi. Całość kupowanego i przetwarzanego materiału pochodzi od dostawców certyfikowanych.

Stałość i atrakcyjność cen, szeroka gama wyrobów oraz dostosowanie produkcji do określonych zapotrzebowań klienta sprawia, że firmie z każdym rokiem przybywa odbiorców. Jakość produktów oraz warunki współpracy docenione zostały nie tylko przez nabywców krajowych ale także zagranicznych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz