DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Eksportowa zmiana priorytetów

Autor:
Źródło:
Data: 2007-09-04


"Po poważnych problemach firma Flair Poland, producent mebli w Kobylnicy koło Słupska wychodzi na prostą...

(...) Kilka miesięcy temu niemiecka grupa Schieder, do której należała fabryka w Kobylnicy, ogłosiła upadłość. Wkrótce po tej decyzji problemy zaczęły mieć spółki-córki. Dotychczasowi kontrahenci zaczęli się wycofywać ze współpracy.
Także Flair Poland w Kobylnicy znalazł się "na zakręcie”. Grupa Schieder miała 10 procent udziału w sprzedaży mebli na rynku niemieckim. Kraj za naszą zachodnią granicą był głównym kierunkiem eksportu Flair w Kobylnicy. (...)
Spółka z Kobylnicy szybko zacieśniła współpracę z grupą IMS w Szwajcarii oraz nawiązała kontaktu z dużym niezależnym od grupy klientem. Koncern z alpejskiego kraju ma silną pozycję w Austrii, Szwajcarii i na rynku francuskim. Ponadto IMS jest w trakcie wyboru inwestora strategicznego, który ustabilizuje sytuację właścicielską i kapitałową grupy. Na efekty współpracy zakładu w Kobylnicy ze szwajcarską grupą nie trzeba było długo czekać. Od miesiąca do Francji wyjeżdża 15 tirów tygodniowo z meblami Flair. Docelowo firma chce przeznaczać na tamten rynek około 40 proc. produkowanych mebli. Wyroby Flair Poland będą sprzedawane w dużych sieciach handlowych oferujących meble. Odbędzie się to kosztem Niemiec, dotychczas głównego kierunku eksportu.
(...)
Aby sprostać nowym wyzwaniom, firma ograniczyła eksport do Niemiec. Firma nie zamierza jednak ograniczać kierunków sprzedaży. Wręcz przeciwnie. Zarząd twierdzi, że jednocześnie rozbudowywana jest sprzedaż w Polsce oraz krajach nadbałtyckich, w Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Firma już dziś zapowiada, że mimo zawirowań z pierwszych miesięcy tego roku, wartość sprzedaży w porównaniu do ubiegłego roku zwiększy się przynajmniej o 10 proc. Aby sprostać dalszym zamówieniom zakład szuka pracowników. Flair Poland potrzebuje około 50 osób na stanowiskach między innymi tapicera, pakowacza, stolarza oraz pracowników transportu..."

Głos Pomorza


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz