DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

W gminach bez ekologicznej energii

Gazeta Prawna Nr 168 (2038)

Autor: Łukasz Kuligowski
Źródło: Gazeta Prawna Nr 168 (2038)
Data: 2007-08-30


"Rząd nie przyjął poselskiego projektu ustawy, który ma stworzyć warunki pozwalające na zwiększenie produkcji energii z ekologicznych źródeł.

Rząd nie poparł poselskiego projektu ustawy o odnawialnych zasobach energii i racjonalnym ich wykorzystaniu, w którym zaproponowano stworzenie warunków do rozwoju energetyki wykorzystującej odnawialne źródła energii. Zdaniem rządu, projekt poselski nie zawiera nowych, istotnych rozwiązań w stosunku do już istniejących, a niektóre jego propozycje są niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa energetycznego. Posłowie nie wzięli m.in. pod uwagę prawa własności nieruchomości, na których dokonywane mają być odwierty geologiczne.
Zgodnie z projektem posłów LPR gminy powinny zastępować energię wytworzoną np. w wyniku spalania paliw taką, która powstała w odnawialnych źródłach. W ciągu dwóch lat od wejścia w życie tych regulacji samorządy miałyby przygotować ocenę odnawialnych zasobów energii na jej terenie. Projekt zakłada, że odwierty, które były wykonane do celów badawczych lub naftowych, a nie są wykorzystywane, staną się własnością gminy - o ile ich konstrukcja pozwala na wykorzystanie geotermalne.
Rząd uznał, że posłowie nie uwzględnili kosztów wykonania badań stanu technicznego istniejących odwiertów. Ponadto projekt jest niezgodny z prawem Unii Europejskiej."

Łukasz Kuligowski


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz