DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pożary lasów zagrażają starożytnej Olimpii

Autor:
Źródło:
Data: 2007-08-26gazeta.pl
"Wg danych nadchodzących w nocy z soboty na niedzielę, liczba śmiertelnych ofiar pożarów nękających południe i środkową część Grecji wzrosła do co najmniej 51 osób. Pomoc zapowiedziała Unia Europejska, śpieszą z nią też poszczególne kraje UE. Szalejący ogień zagroził w niedzielę ruinom starożytnej Olimpii

Według nieoficjalnych szacunków, w ciągu ostatnich trzech dni spłonęło 70 tysięcy hektarów lasów, więcej niż w poprzednich trzech miesiącach, kiedy to począwszy od maja w licznych pożarach ogień strawił ok. 65 tys. hektarów lasów i zarośli. Główną formę pomocy zagranicznej stanowią śmigłowce i samoloty gaśnicze, wchodzące natychmiast do akcji po przybyciu z innych krajów. W sobotę wieczorem w akcji gaśniczej.
(...)
Najgroźniejsza sytuacja panuje na zachodnim Peloponezie, w pobliżu miasta Zaharo, gdzie armia postawiła miasteczko namiotowe dla tysięcy mieszkańców, którzy stracili dach nad głową. Żołnierze rozdają wodę pitną, żywność i okrycia objętym żałobą i zwątpieniem ludziom. W mieście zginęło 30 osób, w tym matka z czworgiem dzieci. Nadal nie wiadomo, ilu ludzi pozostaje odciętych przez pożary w odległych wsiach. (...)
Jak podał przed południem w niedzielę rzecznik greckich służb pożarniczych Nikos Diamandis, szalejący na Peloponezie ogień objął wsie, położone niedaleko starożytnego miasta. Rozpoczęto już ewakuację mieszkańców..."

info:http://wiadomosci.gazeta.pl
Fot. JOHN KOLESIDIS REUTERS


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz