DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Okna firmy Adpol S.A w Sea Towers

Autor:
Źródło:
Data: 2007-08-23


Adpol S.A w najwyższym apartamentowcu w Polsce. 13 sierpnia 2007 roku ruszył montaż okien i zestawów okiennych do budynku apartamentowo-usługowego Sea Towers w Gdyni.

Za dostarczenie stolarki okiennej i drzwiowej oraz jej montaż odpowiedzialna jest toruńska firma Adpol S.A. Firma ogółem dostarczy około 5800 m2 powierzchni szklanej, której łączna długość montażu wyniesie ponad 11 kilometrów! Przewidywany czas zakończenia prac montażowych to luty 2008.
Centrum Gdyni, przy Nabrzeżu Prezydenta. Tu powstaje najbardziej spektakularny apartamentowiec w tej części Polski - Sea Towers. Za realizację projektu odpowiedzialny jest trójmiejski developer Invest Komfort S.A., który do budowy Sea Towers przygotowywał się od 2003 roku.
Firma Adpol S.A. wyposaży apartamenty Sea Towers w 1400 ekskluzywnych okien i zestawów okiennych, wykonanych w systemie drewniano-aluminiowym ADPOL EKO 68.
Ze względu na specyfikę klimatu morskiego, elementy aluminiowe stolarki okiennej Adpol zabezpieczone będą powłoką proszkową wykonaną w technologii HWF, w specjalnie przygotowanych kolorach. Ze względu na konstrukcje budynku wprowadzona została specjalnie przygotowana do tej realizacji nakładka aluminiowa na ramę o szerokości 96 mm, gwarantuje ona odpowiednią izolacyjność termiczną, akustyczną jak i wytrzymałość parcia wiatrem. Ze względu na wysokie wymogi estetyczne inwestora wdrożono nowy sposób montowania listwy przyszybowej w witrynach na klipsy. Na stolarke okienną udzielona zostanie gwarancja 5 lat, oraz dodatkowo 20 lat na powłoke lakierniczą aluminium. Od wewnątrz naturalne piękno drewna tworzy miłą i przytulną atmosferę.
Wysokie wymagania techniczne i konstrukcyjne stawiane przez Invest Komfort to wyzwanie, którego podjął się Adpol S.A., a przystąpienie do realizacji Sea Towers zaowocowało wdrożeniem nowych technologii i optymalnych rozwiązań. Sea Towers to spektakularne przedsięwzięcie również dla firmy Adpol S.A, powiedział Prezes Zarządu Adpol S.A. Adam Daszkowski.
Sea Towers to zespół dwóch połączonych ze sobą wież (28 i 36 kondygnacji), z których wyższa wraz z masztem antenowym liczy 138 metrów. Dolne poziomy przeznaczone są na biura i lokale usługowe, a najwyższe piętra obu budynków zajmą luksusowe, klimatyzowane penthousy z rozległym widokiem na zatokę Gdańską. Na ostatniej kondygnacji jednej z wież znajdzie się taras widokowy.

www.adpol.pl

Aurora Communication


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz