DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fabryka Mebli Gawin wspiera budownictwo

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Autor: opr. JR
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency
Data: 2007-08-17


Tartak produkujący m. in. więźby dachowe uruchomiła w Bukowinie Sycowskiej (Dolnośląskie) Fabryka Mebli Gawin. Zakład powstał w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie rynku na materiały budowlane.

Tartak Fabryki Mebli Gawin<br>Foto: Gawin Tartak Fabryki Mebli Gawin<br>Foto: Gawin

W leżącej około 40 km od Wrocławia Bukowinie Sycowskiej od początku sierpnia trwa produkcja więźby dachowej, łat i kontrłat, tarcicy obrzynanej. Wszystkie oferowane elementy drewniane są zaimpregnowane, dzięki czemu zyskują odporność na wilgoć i zagrzybienie oraz uzyskują aż dziesięcioletnią gwarancję. Na powierzchni 50 tys. m. kw. tartaku do tej pory prowadzono produkcję na potrzeby Fabryki Mebli Gawin. Powstawały tam na przykład stelaże do mebli tapicerowanych. Widząc dramatyczną sytuację na rynku materiałów budowlanych szefowie Fabryki Mebli Gawin zareagowali błyskawicznie. – Ze względu na olbrzymie zapotrzebowanie rynku uruchomiliśmy produkcję nastawioną na indywidualnych odbiorców, stawiających domki jednorodzinne. W przyszłości być może poszerzymy nasza ofertę o stolarkę – powiedział współwłaściciel Fabryki Mebli Gawin Mariusz Gawin.

Choć tartak działa dopiero od początku sierpnia, to już widać, że był to strzał w dziesiątkę. W Bukowinie pojawiają się już klienci, z których - jak zapewnia Fabryka Mebli Gawin - nikt nie odejdzie z kwitkiem. Tartak w Bukowinie Sycowskiej to źródło więźb dachowych, łat, kontr łat i innych elementów drewnianych dla wszystkich, którzy marzą o własnym domu. Choć zakład myśli przede wszystkim o klientach indywidualnych, to jest w stanie obsłużyć też składy budowlane i odbiorców hurtowych.

***

Powstała w 1992 roku Fabryka Mebli Gawin to jeden z największych i najdynamiczniej rozwijających się polskich producentów mebli. Firma zatrudnia 850 fachowców, a jej sieć sprzedaży liczy 500 odbiorców hurtowych, detalicznych i sieciowych. W 25 oddziałach handlowych zlokalizowanych na terenie całej Polski, klienci znajdą najszerszą ofertę zestawów wypoczynkowych, kuchni i sypialni, a także stoły, ławy, krzesła, komody, garderoby i segmenty pokojowe. W 2007 roku na rynek trafiła ekskluzywna kolekcja Gawin Design, stworzona we współpracy z polskimi i włoskimi projektantami.
Połowa produkcji Fabryki Mebli Gawin kierowana jest na eksport do ponad 30 krajów - głównie Unii Europejskiej, Ameryki Południowej i Bliskiego Wschodu. Wysoką jakość produktów Fabryki Mebli Gawin potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi godło „Najlepsze w Polsce”, "Teraz Polska", „Gazela Biznesu”, tytuł "Solidna Firma" oraz tegoroczne Wyróżnienie Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej „za rozwój firmy ze szczególnym uwzględnieniem dynamiki eksportu mebli”, a także „Diament Meblarstwa 2007”. Fabryka Mebli Gawin, jako jedna z nielicznych w branży meblowej, posiada również Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Ochroną Środowiska ISO 9001-14001.
Fabryka sponsoruje także Klub Sportowy Gawin Królewska Wola, biorący udział w rozgrywkach III ligi piłki nożnej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz