DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Włosi kopiują polskie meble

Mebelplast

Autor:
Źródło: Mebelplast
Data: 2007-08-14


Mebelplast podjął kroki prawne przeciwko włoskiej firmie Calia Maddalena w związku z kopiowaniem przez nią naszego modelu Lotus projektu Anny Król.

Lotus, fot. MebelplastLotus, fot. Mebelplast

Calia Maddalena posunęła się nie tylko do dokładnego skopiowania mebla, ale nawet wykorzystała na swojej stronie internetowej prezentujące go oryginalne materiały zdjęciowe, wykonane na zlecenie Mebelplast przez włoskiego fotografa Giovanniego Langellottiego, naruszając przy tym także prawa do wizerunku modelki uczestniczącej w sesji zdjęciowej.

„Fakt ten zadaje kłam opinii o twórczej kreatywności niektórych firm włoskich i jest potwierdzeniem, że nawet znani producenci z Półwyspu Apenińskiego potrafią posunąć się do kopiowania produktów konkurentów. Anna Król i zespół pracowników Mebelplast, którzy tworzyli ten mebel, są dumni, że znani z doskonałego wzornictwa Włosi skopiowali ich dzieło” – komentuje Prezes Zarządu Mebelplast Marek Kołakowski.

Model Lotus to jeden ze sztandarowych mebli kolekcji Residence, przydającej domowym wnętrzom prestiżu i elegancji. Cieszy się on dużą popularnością wśród naszych Klientów, a na dowód tego można wymienić chociażby fakt, iż to na nim siedzieli bohaterowie filmu „Świadek koronny” w scenach wywiadu z tytułową postacią.

"Czyżby nasz mebel aż tak spodobał się rodakom rodziny Corleone, że postanowili je kopiować?" - z uśmiechem stawia pytanie Marek Kołakowski.

Włosi kopiują polskie meble (Zdjęcia: 2)

Lotus, fot. MebelplastLotus w ofercie<br>Calia Maddalena

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz