DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Przemysł mówi "Nie!" podwyżkom cen drewna

PIGPD

Autor: dja
Źródło: PIGPD
Data: 2007-08-06


Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego poinformowała, że w dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze spotkanie przedsiębiorców branży drzewnej z Lasami Państwowymi w sprawie planowanych przez LP podwyżek cen drewna.

fot. M.Andrzejewskifot. M.Andrzejewski

Spotkanie zwołane zostało przez RDLP w Szczecinku, a wzięło w nim udział 16 firm, w tym 8 członków PIGPD, tj. firmy Koszalińskie PPD, Poltarex, Kaszub, Poldan, Complex, ABWood, Toruńskie PPD, Silva Slupsk.

Pomimo nacisków ze strony Lasów aby ceny podnieść o 5% przedsiębiorstwa te nie zgodziły sie na żadną podwyżkę cen drewna.

W tej sytuacji LP zapowiedziały, ze będą negocjować podwyżkę z każdym indywidualnie. Przedsiębiorstwa ze swej strony poinformowały, że nie godzą sie na indywidualne spotkania, gdyż sprawa dotyczy ich wszystkich.

Przedsiębiorcy branży drzewnej liczą na konsekwencje kolegów z innych firm na kolejnych, zapowiedzianych już spotkaniach w pozostałych regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych.

Renegocjacje cen na poziomie dyrekcji regionalnych to wybieg, który pozwolić ma Lasom Państwowym na ominięcie zasady (wprowadzonej przez same LP), że ceny drewna ustalane są na rok, a wszystkie zmiany cen powinna akceptować Komisja Leśno-Drzewna składająca się w 50% z przedstawicieli przemysłu drzewnego, a w 50% z osób desygnowanych przez Lasy Państwowe.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz