DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Siempelkamp pozyskał w I półroczu zamówienia na 15 linii produkcyjnych

Autor: dja
Źródło: Siempelkamp
Data: 2007-08-06


Niemiecki Siempelkamp, specjalizujący się m.in. w produkcji linii produkcyjnych do płyt drewnopochodnych, osiągnął w I półroczu rekordowy portfel zamówień.

Prasa typu ContiRollPrasa typu ContiRollFot. Siempelkamp

Klienci zamówili 15 dużych ciągów produkcyjnych: 9 linii do produkcji MDF, 3 linie do produkcji płyt wiórowych oraz 3 specjalistyczne linie do produkcji OSL (Oriented Strand Lumber), Doorskins (płyt wykorzystywanych do produkcji drzwi) oraz lekkich bezramowych płyt do zabudowy. Zamówienia te będą realizowane w 2008r.

11 z 15 zamówionych ciągów produkcyjnych wyposażonych zostanie w system ContiRoll (technologia ciągłego prasowania). Wśród nich znajdzie się najdłuższa na świecie prasa, o długości 77m, zamówiona przez brazylijską firmę Duratex.

Największy sukces Siempelkamp odniósł w Turcji. Klienci z tego kraju zamówili łącznie 6 linii produkcyjnych. Jeden ciąg do produkcji płyt MDF trafi do Turanlar Group, dwie linie MDF oraz linię do produkcji lekkich bezramowych płyt do zabudowy zamówiła firma Starwood.
Kolejną turecką firmą jest Yildiz Entegre, producent drzwi, podłóg laminowanych i profili MDF, który zakupi linię do produkcji płyt wiórowych oraz linię do produkcji wkładów drzwiowych (Doorskins) o rocznej wydajności 2 mln szt. drzwi.

Trzy linie do produkcji MDF zamówiły przedsiębiorstwa z Chin: Weihua, Shandong Heyou oraz Henan Zhoukou.

Obok ogromnej prasy dla firmy Duratex, do Brazylii trafi również linia do produkcji płyt wiórowych, która zamówiła firma Fibraplac.

Kolejne zlecenia złożyły: firma Egger ROL z Francji (linia produkcji płyt wiórowych), Lignor z Austrii (jednopiętrowa linia do produkcji OSL) oraz rosyjski IMAL (linia do produkcji płyt wiórowych).

Wraz z przejętą niedawno firmą Metso Panelboard, do Siempelkampa trafiło zamówienie na prasę typu ContiRoll® od firmy Vanachi z Tajlandii.

Grupa Siempelkamp w 2006r. osiągnęła przychody na poziomie 474,5 mln euro. Przedsiębiorstwo jest wiodącym dostawcą urządzeń do produkcji płyt drewnopochodnych na świecie. Jego udział w rynku pras pracy ciągłej w ubiegłym roku sięgnął 56%.
Od 1998r. 59% wszystkich sprzedanych na świecie linii do produkcji MDF wyprodukował właśnie Siempelkamp. W przypadku największych tego typu urządzeń (prasy pracy ciągłej, powyżej 40 m) udział w rynku wyniósł ok. 67%.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz