DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Spółki Paged i Paged Handel połączyły się

Paged

Autor:
Źródło: Paged
Data: 2007-08-04


Sąd rejestrowy w Warszawie wydał postanowienia o połączeniu Paged SA z Paged Handel SA.

Połączenie spółek zostało przeprowadzone w trybie art. 492 §1 pkt 1) Kodeksu spółek handlowych, tj. poprzez przeniesienie całego majątku Paged Handel na Paged SA, bez podwyższania kapitału zakładowego Paged i bez wydawania akcji Paged w zamian za akcje Paged Handel oraz z zastosowaniem procedury uproszczonej wynikającej z art. 516 §6 Kodeksu spółek handlowych.

Na dzień połączenia Paged SA był właścicielem akcji Paged Handel SA stanowiących 100% ogólnej liczby akcji i głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki.

Paged Handel jest kluczową spółką krajową segmentu handlowego w Grupie Kapitałowej Paged SA. Zajmuje się sprzedażą materiałów drzewnych i drewnopochodnych (tarcica, sklejki, okleiny, płyty wiórowe: zwykłe, laminowane i fornirowane, płyty stolarskie, płyty OSB, płyty pilśniowe, płyty MDF i HDF, stolarka budowlana i inne), przy czym działalność handlowa prowadzona jest w formie sieci składów agencyjnych na terenie Polski (obecnie 8 lokalizacji). Paged Handel jest największym przedstawicielem handlowym "Paged-Sklejka" SA z siedzibą w Morągu w zakresie sprzedaży sklejki, gdyż może poszczycić się ok. 30% udziałem w całości sprzedaży sklejki w kraju produkowanej przez tę spółkę.

Działalność handlowa, która dotychczas była prowadzona przez Paged Handel, począwszy od dnia 1 sierpnia 2007r. jest kontynuowana przez Paged. Intencją zarządu jest modernizacja i dalszy rozwój sieci dystrybucji materiałów drzewnych i drewnopochodnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz