DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Mera Schody dostała od inwestorów 13,7 mln

Mera Schody

Autor: dja
Źródło: Mera Schody
Data: 2007-08-02


Mera Schody SA pozyskała z niepublicznej emisji akcji 13,7 mln zł. 30 sierpnia akcje spółki zadebiutują na nowym rynku warszawskiej GPW - NewConnect. Na rynek podstawowy spółka chce wejść najwcześniej w 2009 roku.

fot. Mera Schodyfot. Mera Schody

Oferta w trybie private placement zakończyła się nadsubskrypcją. Inwestorzy złożyli zamówienia znacznie przewyższające liczbę sprzedawanych papierów. Zainteresowanie akcjami spółki wyrazili również inwestorzy instytucjonalni.

Mera Schody pozyskała z emisji nowych akcji 13,7 mln zł, przy cenie 5 zł za akcję. Akcje nowej emisji to ok.27% podwyższonego kapitału, co przekłada się na wycenę całej spółki na poziomie 50 mln zł.

Głównym celem spółki jest zbudowanie marki Mera i jej rozwój zagranicą. Środki ze sprzedaży akcji przeznaczone zostaną na podwojenie mocy produkcyjnych i rozbudowę serwisowych. W ten sposób chce uzyskać pozycję lidera na rynku europejskim. Firma planuje też wejście do Rosji i na Ukrainę.

Mera Schody SA do niedawna działała jako Remoteks sp. z o.o. - Mera Schody to marka, której używa od pięciu lat.

Ok. 60% przychodów spółki stanowi sprzedaż schodów drewnianych. Ok. 70% produkcji trafia na eksport, głównie do państw Europy Zachodniej, pozostałe 30% sprzedawane jest w Polsce i to rynek krajowy ma być główną lokomotywą planowanego wzrostu sprzedaży.

"W 2007 roku planujemy wzrost sprzedaży o 20% w stosunku do 2006 roku, kiedy przychody wyniosły 24 mln zł. A do 2009 roku, jeśli uda się nam przeprowadzić planowane inwestycje może uda nam się ten wskaźnik podwoić do około 50 mln zł" - powiedział prezes spółki Adam Koneczny.

Produkcja schodów odbywa się na zamówienie klientów indywidualnych (ok. 35%) oraz firm (pośredników w sprzedaży oraz deweloperów). Firma wytwarza również płyty klejone, które wykorzystuje w produkcji, stopnie czy płytę parkietową. Surowiec wyższej jakości spółka sprowadza z Niemiec, niższej ze Słowacji lub kupuje na wschodzie Polski. Mera Schody współpracuje również z importerami drewna egzotycznego.

W 2006 roku spółka miała 250 tys. zł zysku netto. W 2007 roku zysk ma wzrosnąć do około 1-1,5 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz