DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WSZYSTKO Z DREWNA

Korniki niebezpieczne dla komputerów

Autor:
Źródło: PC World Komputer
Data: 2007-08-01


"Na listę niebezpieczeństw zagrażających użytkownikom komputerów osobistych, zawierającą obecnie m.in. wirusy, robaki i konie trojańskie, już wkrótce trafić mogą całkiem nowe szkodniki - korniki. Stanie się tak, gdy na rynek trafią nowe, ekologiczne komputery - będą one bowiem częściowo wykonane z drewna.

Przedstawiciele brytyjskiej firmy PC World zapowiadają, że projektowane właśnie komputery będą maksymalnie przyjazne dla środowiska - producent zamierza wykorzystać podczas ich produkcji materiały pochodzące z recyklingu, drewno ( zostanie ono wykorzystane do wykonywania obudów komputerów, monitorów oraz klawiatur ) oraz komponenty o niskim poborze energii. Pozwoli to na zmniejszenie o 85% emisji dwutlenku węgla ( w porównaniu z produkcją i eksploatacją standardowego "peceta" ).

Komputer ten podczas pracy pod kontrolą systemu Windows Vista będzie zużywał 45 W energii ( to zaledwie ok. 23% zużycia energii typowego komputera stacjonarnego ).

Będzie to możliwe m.in. dzięki zastosowaniu notebookowego procesora ( co pozwoliło na zrezygnowanie z dodatkowego wentylatora ). Nie należy jednak oczekiwać, by była to superwydajna maszyna - producent zapewnia jednak, że będzie ona wystarczająco wydajna dla większości użytkowników.

Energooszczędny, drewniany komputer PC Worlda - model Advent - trafi na rynek jesienią, w cenie ok. 600 euro."

Informacja PC World Komputer
Korniki - nowy wróg "pecetów"?


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz